Bylo to minulý týden, bylo milé odpoledne. Dlouhými kroky jsem mířil do salonu DEJA VU ve Veleslavínově ulici 6 (mezi metrem Staroměstská  a Karlovým mostem). Mířil jsem na proměnu, kterou v naší soutěži vyhrála čtenářka s nickem Matu, v civilu Renata O.  Salon se nedal minout. Pod světly reflektorů v krásném vzdušném prostoru bez obvyklých sušáků na hlavu seděla v pohodlném křesílku Matu. Zcela evidentně poprvé v podobné situaci.

 

Představte si to. Vyhrajete proměnu, přijdete do salonu, a tam se na vás vrhne fotograf a za zády mu stojí vlasový stylista, vedle něj kosmetička. Fotograf na vás zamíří světla a řekne a teď se zatvařte nějak odporně. Aby ta proměna byla na konci pořádně znát... a vy nemáte ráda ani focení ani fotky, na kterých nevypadáte dobře...  A navíc se ani blbě a ošklivě tvářit neumíte. Snažíte se fotografa uspokojit, a tak se pitvoříte a on není stále spokojen... prostě hrůza.

 

A hned poté se vás ujme milý Libanonec Hamdan El Ayache - vlasový stylista (člověk, který se snaží odhalit vaši duši a přijít na to, co k vám nejvíce sedí). A snaží se vás milou češtinou  přesvědčit, abyste si své dlouho pěstované a dlouho rostlé  vlasy nechala výrazně zkrátit, že vám to prospěje.

 

Přestaňte si ho představovat a vraťte se do reality. Jak vidíte na obrázcích. Milá Matu byla nejdříve zcela odbarvena a poté obarvena, nějak jí tam udělali žíhání a pak jí to sušili. Pak jí ještě stříhali  a zastřihávali. Nakonec ji pořádně učesali a vyhřebelcovali (omlouvám se, jsem muž a do podobných salonů chodím sporadicky jen z donucení - neznám odbornou terminologii). To celé trvalo přes tři hodiny. A Matu už vypadala úžasně.

 

A to ji ještě čekalo líčení. Přichystaná na ní byla odbornice na slovo vzatá. Dana Svobodová. Ta mně v průběhu čekání prozradila, že Matu je přírodní typ, který nepotřebuje příliš "zmalovávat" obličej. Proto jí "pouze" prosvětlila oblast očí a nanesla make-up... Opět se omlouvám, ale mé znalosti na tu hodinovou záležitost, která se děla s ksichtíkem Matu,  nestačí.

 

Jen mohu potvrdit, že poté co se na nás ostříhaná, učesaná a nalíčená Matu podívala, nevěděl jsem, zda se na ni hned nevrhnem. Spolu s majitelem salónu DEJA VU  Radkem Králem jsme se drželi, abychom tu krásu hned nepomačkali, a naše partnerky měly štěstí, že již na úřadech bylo zavřeno. Krása, která z toho vykvetlého káčátka zářila, byla neodolatelná.

 

Matu jsme nechaly v pařátech fotografa Michala Protivanského a Radek Král mi řekl, že tohle umí u nich v salónu udělat s každou ženou (prý i mužem). Protože pro mne je víc než 10 Kč za stříhání nekřesťanský peníz, ceník mne dostal do kolen. Byl jsem však ujištěn, že je to v tuzemsku u kvalitních salonů, kde je možné v klidu posedět u kávičky nebo si v něm dát sraz, obvyklé (své ženě adresu pro jistotu neprozradím).

 

No a nakonec jsem vyzpovídal Matu. Jako obvykle jsem s sebou neměl záznamové zařízení, tak jen co si pamatuji: Matu se zúčastnila soutěže, a když vyhrála, nebyla si vůbec jistá, že chce na sobě něco měnit. Prozradila, že ten kdo ji zlomil, byl její přítel, který řekl něco ve smyslu, mazej tam, nebo uvidíš. Co neprozradila. Na začátku převažovala nervozita, ale nakonec se při focení za našeho bujarého fandění uvolnila. Plánovala, že ze salonu půjde domů kanálama, ale nakonec odcházela středem. Večer tu krásu nešla rozdávat do víru velkoměsta, ale ze salonu odcházela rovnou za svým miláčkem chlupáčkem.

 

Ostatně více vám jistě prozradí sama.

 

My děkujeme za proměnu:

 

Především skvělému kosmetickému a kadeřnickému salonu DEJA VU, Veleslavínova 6, 110 00, Praha 1 www.de-ja-vu.cz  tel. 224 811 554.

Jmenovitě majiteli Radku Královi (za kafe a podporu) a jeho skvělému vlasovému  stylistovi Hamdanu El Ayachovi (za stříh a šmik a kouk).

Umělecké kostymérce Daně Svobodové (za matly, matly)

Fotografu Michalu Protivanskému. (za cvak, cvak) 

Více fotografií si prohlédněte ZDE .

 

Reklama