Není to tak dávno, co jsem předvedla krajku v kombinaci s džínovinou, a vzpomínám si, že se vám líbila. Takže přináším další inspiraci, protože krajka je pro letošní léto nepostradatelným materiálem. A nejlépe když vypadá, jako byste ji vytáhly z babiččiny truhlice.

S nástupem léta se ve mně opět probudila romantička. Vzpomněla jsem si na doby, kdy jsme pro vintage krajku byly ochotné učinit cokoliv a sháněly ji, kde se dalo. Dnes nemusíte šmejdit po půdách ani bazarech s oblečením, abyste vítězoslavně ukořistily ten správný kousek. Stačí zajít do obchodu. I když nepopírám, že dobrodružství z hledání a následná radost z objeveného byla k nezaplacení.

Dnes je to jednoduché. Ve spoustě obchodů se dá koupit v metráži, (pokud ráda šijete), ale i v podobě hotového oblečení. Doporučuji vyrazit na slevové nákupy třeba do Manga. Tam jsou vintage halenkami doslova našlapané štendry a  vy nebudete vědět, co dřív.

Už jsem té mánii také propadla a jednu jsem si už pořídila. Taková blůzička se dá nosit ke všemu. Džínami počínaje, klasikou konče. Krajka vypadá skvěle v kontrastu, ale i tón v tónu třeba s jednoduchou sukní či kalhotami. O šatech z jemné krajky, či batistu s krajkovými vsadkami ani nemluvě.

Ale víte co, dost bylo slov, raději se dívejte a kochejte.

Inspirační foto jsem vám našla na Facebooku Pinterest Z webu my style pinboard http://www.pinterest.com/abbyconaway/my-style-pinboard/

Čtěte také:

Co nově k džínám? Krajku!

Reklama