Domov, to by mělo být místo, ke kterému nás váže jakési pouto, vřelý vztah. Ne vždy tomu ale tak je. Pokud je to zrovna váš případ, je na čase s tím něco udělat!

 

 

ZAVRHNĚTE ARCHITEKTA
Možná jste se rozhodla využít služeb bytového architekta. Ano, může váš byt proměnit v místo, jako by z oka vypadlo obrázkům v časopisech s trendy v bydlení. Ale nebude to na vás působit poněkud neosobně? Navrhnete-li si svůj „útulek“ sama, získá část z vás. A hned se tam budete cítit uvolněněji.
 
DOPŘEJTE SI LUXUS
Jedna zbytečně drahá věc, kterou nepotřebujete (respektive by vám stačila v levnější variantě), ale která se vám tak moc líbí… Nemusí se ani tak jednat o například značkový nábytek, více vás potěší nějaká drobnost (která si v hodnotě na cenovce nezadá s mnohem objemnějšími věcmi) – kroužky na ubrousky, budík, květináč. Prostě cokoli. Jen když vám to udělá radost pokaždé, když to vezmete do ruky.
 
KUPTE SI NĚCO ULÍTLÉHO
Jako nejlepší lék na deprese zabírá, vlastníte-li alespoň jeden naprosto bláznivý kousek. Nejlépe nějaký, co vás vrátí do dětských let (co třeba hrníček s roztomilým motivem)? Mějte ho někde schovaný, aby se vám neokoukal a vytáhněte ho pokaždé, když pocítíte potřebu prášku proti bolesti hlavy.
 
PROVOŇTE OKOLÍ
Vůně jednoznačně k životu patří, protože navozují vlídnou, intimní atmosféru. Když se budete cítit bídně, zapalte si vonnou tyčinku nebo parfémovanou svíčku (doporučuji vlastnit zásobu obou, a to různě vonících). Až místnost naplní příjemné aróma, uleví se vám.
 
BUĎTE S BLÍZKÝMI
Zvlášť pokud jste doma často sama (nebo dokonce jestli bydlíte „singl“), občas vás určitě přepadne osamělost. Než začnete vytáčet číslo kamarádky, vyndejte alba s fotkami. Vybírejte ty obrázky, na kterých jste s osobami, na nichž vám záleží (tj. rodina, blízcí přátelé atd.). Několik nejlepších kousků zarámujte a rozvěste na zdi po bytě. Budete mít alespoň imaginární pocit, že jsou stále s vámi.
 
GENERÁLNÍ ÚKLID
Jen málokdo z nás může asi říct, že žije uspořádaným, klidným životem bez stresujících změn. Právě proto by váš domov měl být místem, který má svůj řád. Pokud se řadíte mezi lidi, co vyznávají „kreativní nepořádek jako umělecké dílo“, občas se přemozte, vyhoďte nepotřebné a zbytek srovnejte. Zaveďte systém – v bytě, kde věci mají své místo, se vám bude relaxovat o poznání lépe.
 
Obrázek: www.teriwalter.com  
     
Reklama