Stalo se to i pětatřicetileté Magdě, která se snaží už nějakou dobu se svým přítelem otěhotnět, ale nedaří se jim. A zatímco přítel už je vzteklý, nervózní a hledá chybu všude, jen ne u sebe, trpělivý, laskavý, chápající a k tomu navíc velmi pohledný gynekolog Magdě rozumí.

Magda přešla k současnému gynekologovi po přestěhování se do místa současného bydliště. Doporučila jí ho kolegyně v práci: „On je úžasný!“ opěvovala ho v kanceláři.

Přečtěte si také:

Zpočátku se před ním Magda trochu styděla, byla zvyklá na svého „starouška“, gynekologa, kterého měla roky předtím. Tenhle byl mladý a navíc opravdu velmi pohledný.
Nakonec ostych překonala a pravidelné prohlídky už jí nedělaly tolik obtíží. Bavili se spolu jako staří známí, o počasí, o filmech, o všem, co se děje kolem.

Po pár měsících Magda v ordinaci oznámila, že už antikoncepci předepisovat nechce, že by chtěli s přítelem miminko. Gynekolog byl rád a s úsměvem ještě podotkl:
„To je dobře, že bude na světě takových krásek víc.“
„Ale co když to bude kluk, pane doktore?“
rýpla si opodál stojící sestřička.
Všichni se tomu zasmáli.

gynekolog

Jenže kluk ani holčička nepřicházeli. Magda podstoupila veškerá gynekologická vyšetření, u čehož jí její gynekolog uklidňoval, ať nehází flintu do žita, že je zdravá a určitě to půjde, jen užívala dlouhé roky antikoncepci, tak to nemusí jít hned.
Ale uplynuly už čtyři roky od doby, co ji brát přestala, a pořád nic.
Gynekolog Magdě doporučil, že by měla přimět k vyšetření i svého přítele, protože chyba může být i v něm.
Jenže to ho neznal. Magdin přítel se cítil jako „nadsamec“ - a on přece žádné problémy s oplodňováním nemá. Že by byla chyba v něm, si absolutně nepřipouštěl.

Magda se při další prohlídce u gynekologa v souvislosti s tím, co jí řekl její přítel, rozplakala. Chytil ji kolem ramen a konejšil ji, že bude určitě dobře.
Najednou si uvědomila, že za ním chodí nejen jako za gynekologem, ale také jako za psychologem. Vždycky jí řekl něco pěkného, uklidnil ji, pomáhal jí s veškerým vyšetřením, doporučoval dál, a také jí řekl, že jsou i jiné možnosti, jak otěhotnět. „Případně vyměnit partnera,“ dodal se smíchem, aby uplakané Magdě trochu spravil nákladu.
Z Magdy mimoděk vyšlo: „Nejradši bych to dítě měla s Vámi.“
Vzápětí si však uvědomila, že přestřelila, a omluvila se.
Jenže potom, co přišla domů a přítel byl „zase“ v hospodě, nebo bůh ví kde, místo toho, aby spolu řešili situaci, tak si Magda uvědomila, že ji její gynekolog velmi přitahuje. Pravý opak jejího přítele. Milý, tolerantní, chápavý a také jako muž velmi přitažlivý.

Tu noc se jí o něm zdálo a byl to krásný sen, milovali se spolu a bylo to nádherné.
Na další plánovanou prohlídku k němu nešla, protože se styděla. Bála se, že kdyby ho uviděla, vybavil by se jí ten sen, a on by to poznal. :)
Zavolala do ordinace a přeobjednala se.
„Děje se něco?“ zeptal se s obavou v hlase.
„Ne, neděje, jen mi dnes není dobře.“
Kdyby aspoň věděla, že má nějakou šanci, ale nemá! Její milovaný gynekolog je šťastně ženatý, má dvě roztomilé holčičky a chová se k ní tak hezky, protože prostě takový je. Podle slov její kamarádky se tak hezky chová ke všem pacientkám, nejen k ní.

Ona se ale zamilovala jako blázen a jediné, co může udělat, je přestat ho vídat, jinak se zblázní.
A také asi bude uvažovat o jiném partnerovi. Toho zabedněnce, který vysedává neustále po hospodách a má blbé řeči, už má plné zuby.
Najde si někoho, s kým přijde na jiné myšlenky a dočká se možná i vytouženého dítěte. Jen neví, jestli by chtěla, aby ji pak rodil její gynekolog. Bude asi lepší, když to bude někdo jiný, starší, ke komu nebude nic cítit. Nejlépe gynekoložka.

Závěrem

Magdě držíme palce, ať se dočká vytouženého miminka, a ať k jinému gynekologovi nepřechází, vždyť kdyby to byla holčička, on by měl tu krásku vidět mezi prvními. :)

pozn.red. Jméno v příběhu bylo pozměněno

Reklama