tatry

Již několik desetiletí slaví zamilované páry na celém světě 14. února svátek svatého Valentýna. Dávají si valentýnské dárečky, vychutnávají příjemné společné procházky, nebo vyrazí ve dvou na romantickou večeři při svíčkách. Originálním dárkem jsou v dnešní době stále oblíbenější valentýnské pobyty. Na společně strávený svátek zamilovaných v romantickém horském prostředí Tater budou zamilovaní dlouho vzpomínat. Pro jeden pár je dokonce stále volný i nezapomenutelný Valentýn přímo na Lomnickém štítu.

Lomnický štít patří k těm nejatraktivnějším možným místům pro Valentýnský pobyt. Užít si výlet na druhý nejvyšší štít nejmenších velehor na světě může být opravdu zážitkem, na který se nezapomíná. Při dobré viditelnosti se návštěvníkům naskýtá pohled na široké okolí Slovenska, nebo polskou stranu Tater.

„Visutá lanovka vyváží na štít každých 20 minut turisty, kteří se chtějí pokochat tatranskou nádherou. Na Lomnickém štítě stráví 50 minut,“ řekla Kateřina Šarafínová ředitelka pro komunikaci a PR společnosti Tatry Mountain Resorts. „Vychutnat si kávičku ve výšce 2 634 metrů nad mořem není jediný tip pro Valentýna. Stále je tu pro jeden pár poslední možnost strávit pod hvězdami Valentýnskou noc v apartmánu přímo na Lomnockém štítu,“ doplnila Šarafínová.

tatryPobyt na Lomnickém štítu 14. února je pro jednu zamilovanou dvojici stále k dispozici. Lanovkou vyjedou na vrcholek, skoro až do nebe, s jejich chuťovými buňkami si pohraje vynikající valentýnská večeře a poté mohou pozorovat dalekohledem hvězdy, nebo se zahledět do očí své lásky za dveřmi apartmánu. Po snídani si páry někdy dopřejí procházku kolem Skalnatého plesa, nebo perfektní lyžovačku v nejvýše položeném lyžařském středisku.

Pro páry, které velký „Děda“, jak Lomnický štít často nazývají staří Tatranci, až tak moc neláká a mají chuť darovat Valentýna, který kromě romantiky v sobě kombinuje kulinářskou večeři i adrenalin díky jízdě sněžným pásovým vozidlem, tak mohou učinit v Jasné i v Tatranské Lomnici. Rolba je vyveze na Tatranskou večeři zážitků do mezistanice Start v Tatranské Lomnici, nebo do výšky 1670 metrů nad mořem v Jasné, do restaurace Von Roll na Lukovú. Při svíčkách a hořícím krbu, v kombinaci s kulinářskou gastronomií v zasněžených Tatrách mohou vyznání lásky vychutnat ještě lépe.

Netradiční místa pro netradiční zážitky, ať už na Valentýna, nebo kdykoli jindy, čekají v Nízkých i Vysokých Tatrách na všechny.

Náš tip na lék do lékárničky, když cestujete

imodium