Svatý Valentýn je svátek všech zamilovaných. A protože je dobře známo, že láska prochází žaludkem, přinášíme exkluzivní tip na valentýnské menu v restauraci Salabka. Ať již tento svátek uznáváte či nikoliv, nenechte si ujít krásný podvečer se svoji polovičkou a zajděte si na speciální zamilované menu.

Salabka

Usedlost Salabka vás mile překvapí svoji polohou - nachází se jen 10 minut jízdy od centra a přitom uprostřed zeleně vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady v Praze. Za ochutnávku rozhodně stojí víno pocházející ze zdejší vinice. Více než čtyřhektarový pozemek ukrývá odrůdy vinné révy jako jsou Muškát, Müller Thurgau, Ryzlink Rýnský, ale i Hibernal, Chardonnay, Viogner, Neronet a nebo Pinot Noir, který sem nechal dovézt Karel IV. až z daleké Francie.

Salabka

Kuchyně je inspirována recepty z 12. a 13. stoletím, které jsou převedeny do moderní doby. Šéfkuchař spolupracuje s vinařem, což kulinářský zážitek ještě umocní. Nyní se můžete těšit na kachní šunku, vepřová líčka, kokosovou pannu cottu a další. Kompletní valentýnské menu, včetně párování s víny z místního vinařství, se dozvíte na webu salabka.cz. Dokonale harmonické pokrmy jsou vyšperkované do posledních detailů a vy se budete cítit jako v pohádce.

Salabka

Potěšte své blízké romantickým gastronomickým zážitkem ve stylové restauraci Salabka.

Salabka

VALENTÝNSKÉ MENU

amouse bouche

****

kachní šunka
emulze z červené řepy, oříškové kamení, ostružina, malina,
červený rybíz, borůvka, ovocný papír
Ton Coeur, Pinot Noir Rosé 2015

****

platýz
 celerové pyré, anglická hořčice, zauzená morková kost,
krutony, okurka, pažitka, citron, hovězí jus
La Poéte, Pinot Blanc 2015

****

vepřová líčka
 humří bisque, Granny Smith jablko, tapiokový chips
Ton Rire, Pinot Noir Reserva 2012

****

kokosová panna cotta
 bílá čokoláda, La Perle granita, mango gel, maliny,
růže, jahodový sorbet
 La Perle Kir Royal de Frais

****

petit fours & káva

Valentýnské menu           1150

Párování vína Salabka     850

Reklama