Ahojda všem vinařům  ;-)

já, jakožto jen občasná konzumentka alkoholu, (přípitek na Nový rok), jsem se dala na víno :-).

A to tak, že mě zkazila má vlastní sestra. V létě jsem k ní odjela s dětmi (holkama 4, 2) na týdenní dovolenou, tatínek měl noční, tak měl týden sladký spánek bez řevu... a já jakožto maminka jsem si to užívala... výlety, koupání, procházky, opékání… a to tak, že jsem byla večer už značně hotová, a do toho ještě ségra donesla sangrii ve sklenici s ledem... ochutnala jsem a už mě to chytlo... musím teda přiznat, že jsem svou 1. sklenici nedopila... usnula jsem jak špalek :-D.

Ale druhý den už padla za vlast (jen ta 1. sklenička)... i tak to na mě bylo dost....

A teď už máme sangrii doma v ledničce a to se ví, že tam nebude dlouho :-).

Taky ještě jako bezdětný jsme s manžílkem a kamarády byli na společný dovolený ve Zlíně... jezdili jsme po výletech a jednou zabrousili i na nějaký zámek, kde jsme se po jeho prohlídce rozhodli udělat ochutnávku mešních vín, které tam snad ještě teď dělají mniši? No pán nám dal vybrat, a tak jsme vybírali a ochutnávali (teda já né), až to dopadlo, že se ochutnaly všechny... a to se ten pán začal smát a říká: „Kdyby jste to řekli hned, že chcete ochutnat všechny, tak začneme úplně z opačného konce." Takhle si prý vzali na ochutnávku víno, které měli ochutnávat až poslední... snad pro tu chuť a já nevím pro co ještě... však víte, s vínem začínám, a tak v tom ještě nejsem zběhlá :o))

Takže vínku zdar
Marcelín


OK. Začínáte, budu hodný. Nenazývejte sangrii před vinaři vínem. Ano, typově se o víno jedná, ale o ovocné, a ne z hroznů. To by vás neměli rádi.

Co se týče ochutnávek – začíná se lehkými víny a pokračuje se k těžším, až po ta dezertní. Vy jste asi dostali rovnou ta, která vám zaplní chuťové pohárky a řidší (rozuměj - ne tak hutná) vína pak neskýtají takový požitek.

Reklama