„S Erikou jsme byly kamarádky teprve krátce. Nejsem ten typ, který si dělá stále nové a nové přátelé, ale u ní jsem si byla jistá, že je zkrátka dobrý člověk. Poznaly jsme v práci, a protože jsme měly stejný přístup k životu, chodily jsme spolu často i na skleničku. Tam jsme probíraly chlapy. Já jsem tenkrát nikoho neměla a jejího dlouholetého partnera jsem neznala. Pravda ale byla, že na něm nenechala nit suchou. Podle ní to byl neschopný břídil, který hulil trávu a rád hrál počítačové hry. Ona byla zástupkyní našeho šéfa v PR agentuře a on pracoval někde ve skladu. Seznámili se ale už na vysoké, kterou on nedodělal. Často potom ale říkala, že je ráda, že někoho má a vlastně to vypadalo, že se nakonec opravdu milují.
5f229599e01c1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jednou jsme se dohodly, že společně uspořádáme večírek u Eriky doma. Měla totiž moc hezký dům po rodičích s velkou terasou, a tak jsme pozvaly téměř všechny lidi z práce. Přijela jsem tedy asi o tři hodiny dříve, abych pomohla připravit občerstvení a všechno nachystat. Když se otevřely dveře, úplně se mi zamotala hlava.

Stál za nimi Dan, Eriky přítel, který vypadal jako australský surfař ošlehaným mořským větrem. Pravda, měl trochu mastné vlasy a byla z něj cítit tráva, ale i tak jsem z něj nemohla spustit oči. Slintala jsem jako francouzský buldoček a moje inteligence klesla na úroveň hnidy. To se docela hodilo, protože jsem po pár slovech musela dát za pravdu Erice, která vždy vyprávěla, jak musí Danovi některé věci vysvětlovat třikrát.

Mělo nastat peklo

Večírek se povedl a asi týden po něm si mě Dan přidal na Facebooku do přátel. Neudržela jsem se a začala jsem si s ním psát a posléze i posílat erotické fotografie. Cítila jsem se sice hrozně, ale pud byl silnější než já. Po několika týdnech vztah s Danem dospěl do té fáze, že vedl dvojí život. Se mnou a s Erikou. Měl u mě dokonce i náhradní oblečení, kartáček. Všechno.
Po čtvrt roce jsem zažila ten největší šok v životě. Erika za mnou v práci přišla a řekla mi, že o všem ví. Myslela jsem, že mi dá facku nebo, že mi shodí věci ze stolu. Místo toho ale vypadala docela klidně, dokonce mi přišlo, že se trochu usmívala. Zmohla jsem se jen na promiň, což jí donutilo otočit oči v sloup. Zbytek dne jsme komunikovaly na pracovní bázi a já mezi tím připravila Dana na to, že bude mít doma peklo.

Zrovna když jsem se kolem desáté koukala na film, někdo zazvonil. Zvedla jsem sluchátko a tam: Otevři, to jsme my, řekla poměrně přátelsky Erika. Absolutně jsem nechápala, co se děje. Když jsem je uviděla vystupovat z výtahu, pochopila jsem.
5f2295b5f27daobrazek.png
Foto: Shutterstock

Erika donutila Dana sbalit si kufry, které mu potom pomohla dovézt ke mně. Odevzdala mi ho se slovy: Tady ho máš, pevné nervy a odešla. Měla jsem si připadat jako nejšťastnější osoba na planetě, místo toho mě ale celá láska k Danovi z minuty na minutu přešla. Uvědomila jsem si, že je jeho submisivní povaha a lenost úplně nechutná. I přes to jsem s ním vydržela ještě neuvěřitelný měsíc! Potom jsem mu sbalila kufry také a poslala ho zpátky k rodičům do mamahotelu.“

Čtěte také:

Reklama