Paní Hájková je úplně posedlá návštěvou dětského lékaře. S každým bezvýznamným kýchnutím už bere synka za ruku a běží s ním do ordinace. Proč? No protože se zamilovala do dětského pana doktora.

Neopětovaná láska

doktor

Jako první si toho všimla zdravotní sestřička, která pana doktora upozornila slovy:
„Ta Hájková je tady pořád, že ona po vás jede, pane doktore.“
„Ale jděte, sestři,“
odpověděl pan doktor, ale viditelně mu to zalichotilo.
Paní Hájková byla pěkná ženská, ale měla doma takového žárlivce, že ten by je zabil oba. Navíc si pan Hájek rád přihnul, proto se jeho manželce asi milý, usměvavý a stále vlídný pan doktor tolik líbil. Navíc to byl fešák, a nezadaný.

Jenže on se tak mile choval ke všem maminkám, nejen k paní Hájkové. Ta si to však vyložila po svém a při každé návštěvě se na něj uculovala jak měsíček na hnoji. Také její modely byly čím dál víc odvážnější.
„Máte pravdu“, řekl jednou pan doktor sestřičce, když by si i slepý všiml jejího výstřihu bez podprsenky, v okamžiku když se před panem doktorem pořád nakláněla k malému.
„Ale co s ní?“
„No, co, řekněte jí, že nemusí chodit s malým tak často, že z něj udělá chcípáčka, když k vám poletí s každým zakýchnutím.“

A tak to pan doktor paní Hájkové ani ne za týden, když přišla s tím, že Vojtíšek se jí pořád nezdá, oznámil. Ať tak často nechodí, že ji chce ušetřit cestu.
„Já myslela, že nás vidíte rád?“ zareagovala koketně paní Hájková
„Ale ano, vidím, ale už taky musím jít. Vy chodíte na poslední chvíli a žena mi pak nadává, kde jsem tak dlouho.“
„A od kdy jste ženatý?“ divila se paní Hájková, která měla úplně jiné informace.
„No nejsem, ale budu se ženit, já už tak přítelkyni tituluji,“
vykoktal ze sebe pan doktor.

Paní Hájková se zatvářila jako by snědla šťovík a dlouho se v ordinaci neukázala. Pan doktor se také neženil, přítelkyni si vymyslel. S jednou semetrikou se rozešel a na nějaký čas byl vyléčený.

Asi po půl roce přiběhla ráno sestřička do ordinace a povídá:
„Víte, co je nového pane doktore? Hájková je těhotná. To ji tu budete mít pořád. Musíte se rychle oženit.“

Čtěte také:

Reklama