V dravé době kapitalismu má být každý rád, že vůbec práci má. Čtenářka Dadma popisuje svoji zkušenost s prací za minulého režimu a nyní. Dnes je to prý těžší...

Přečtěte si zajímavý retrospektivní příspěvek čtenářky Dadmy k dnešnímu tématu...


Dobrý den.
Dnes musí být člověk rád, že má práci a hodně zaměstnavatelů této situace zneužívá.
Já jsem pracovala přes 30 let ve zdravotnictví. Napřed jsme byli OÚNZ to starší pamatují, měly jsme určené platy dle tabulky a náplň práce také. Pak přišla malá privatizace a naše šéfové, lékárnu zprivatizovaly. Chodila jsem do práce moc ráda.Byly jsme malý kolektiv ,samé ženy.Každý věděl co má dělat a nikdo nikoho nehonil,když se něco dojednalo,tak to platilo i ústně.Bylo úplně normální, že jsme si vzájemně vypomohly a pak jsme si udělaly kávu. Prožily jsme spolu více jak 20 let a prožívaly radosti i starosti našich rodin a dětí. Děti vychodily školy, vdaly se a oženili a z nás se staly babičky. Pak přišel čas, že původní šéfové odešly do důchodu a přišla nová majitelka. Já měla do důchodu ještě 2,5 roku, ale teror jsem vydržela pouze rok a půl a pak jsem si zažádala o předčasný důchod. Za celý svůj život jsem nepozanala, tak zlého, arogantního a sebestředného člověka. Vše zaměřené pouze na zisk a člověk jí nezajímá. Neodešla jsem sama, ale bylo nás více. Peníze jsme dostávaly ne podle smlouvy, ale podle libovůle majitelky. Nyní mám vyšší důchod, než jsem měla plat. Také po mě chtěla podepsat smlouvu rok zpětně, tak jsem řekla, že to podepíši od tohoto měsíce, ale zpětně nic podepisovat nebudu. A víte co jsem zjistila, že udělala? Zkopírovala si na smlouvu můj podpis.
Nyní jsem se doslechla, že odchází moje bývalá kolegyně, která má malé děti a byly nemocné. Bylo jí řečeno ať si vybere mezi dětmi a nebo prací.
Když chodíte do práce s nechutí a strachem, je to to nejhorší, co může být.

Dadma

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. června 2012: Má hovadská práce

  • Postěžujte si na to, co vás v práci štve!

Svůj příspěvek o své stávající či minulé práci a o tom, jak jste v ní trpěli zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 4. 6. 2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním sladkým dárkem na nervy – balíčkem ORION z čokolád DELI a bonboniéry Oříškový sen. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

orion

Reklama