Deset let již pomáhá nezisková společnost Černí koně zapojovat handicapované do společnosti prostřednictvím sportu a volnočasových aktivit. Jednou z jejích činností je i výroba speciálních kol pro postižené děti. „Asi každý z nás si vybaví, co pro něj v dětství znamenalo kolo. Díky handbikům nemusí být nyní ochuzeni o velká dobrodružství ani děti s handicapem, které nemohou pro pohyb používat nohy. Černým koním fandíme všichni ve firmě a jsem rád, že letos se nám podařilo vyjet tak vysokou částku,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.
5bf6b0ffe3845obrazek.png

Do letošního interního projektu „Jezdíme pro Černé koně“ se zapojilo 49 zaměstnanců Bohemia Energy. Každý kilometr, který od poloviny května do konce října najeli na kole, firma proměnila ve finanční podporu. Celkově tak letos Černí koně od společnosti Bohemia Energy získali částku 605 550 korun.

Šek byl předán v rámci slavnostního galavečera Černých koní (16. 11.), na kterém její zástupci vyhlásili rovněž vítěze v několika kategoriích a představili své další plány. „Poptávka po našich handbicích je obrovská. Proto si velmi vážíme dlouhodobé podpory Bohemia Energy a zejména i zaměstnanců, kteří se sami jízdou na kolech do podpory aktivně zapojují. A těšíme se na to, až opět budeme moci rozzářit život a vrátit vítr do vlasů dalším dětem, ke kterým osud nebyl tak milosrdný,“ uvádí Tomáš Pouch, zakladatel a předseda Černých koní.

Bohemia Energy v oblasti společenské odpovědnosti podporuje organizace, které jsou z hlediska své činnosti pro společnost nepostradatelné a zásadním způsobem pomáhají zejména dětem. Patří mezi ně například Černí koně, Česká asociace streetwork, Klinika plastické chirurgie ve FN Královské Vinohrady, Smiling Crocodile či Život dětem.
5bf6b10edf9efobrazek.png

Více na ENERGIEDETEM.CZ

Reklama