Energická Magda se od střední školy kamarádila s bývalou spolužačkou Kristinou. Přes deset let pravidelně u vína probíraly svoje životy a navzájem se podporovaly vyslechnutím a povzbudivým slovem. Zatímco Magda mívala problémy s partnery – ne a ne najít toho pravého, Kristina si většinou stěžovala na špatnou práci, konkrétně šéfy, kteří nejsou ochotni ohodnotit její pracovní nasazení.
5d0a0c669bfcfobrazek.png
 
Bylo mi jí fakt líto a napadlo mě, že jí pomohu sama, když mohu. Že jí dám šanci ve vlastní firmě,“ vzpomíná dnes s hořkostí Magda, která neuváženým rozhodnutím poškodila nejen svůj podnik, ale zároveň přišla o nejbližší kamarádku.
 
Když odcházela na mateřskou moje asistentka, nabídla jsem její místo právě Kristině. Jednak jsem věděla, že opět odchází ze zaměstnání, kde není spokojena, a také mi přišlo celkem ideální, že budu pracovat s člověkem, kterému mohu důvěřovat. Vždyť zná všechna moje tajemství,“ vysvětluje zklamaná žena svoje nedávné rozhodnutí. Měly jsme z toho obě dvě radost.
 
Bohužel se ukázalo velmi brzy, že kamarádka Kristina nemá takovou smůlu na zaměstnavatele, jak vždy vyprávěla, ale že tím největším problémem je ona sama. „Nevím, neumím si to vysvětlit, ale došla jsem k názoru, že je prostě líná. Že vlastně vůbec nechce pracovat, jen si to tzv. odkroutit,“ hodnotí po půl roce situaci Magda.
 
Co se vlastně stalo? „Nikdy nevynechá žádnou příležitost, aby v kanceláři nemusela být. Každou chvíli je to návštěva doktora nebo rehabilitace kvůli bolavým zádům. Akce, které se často protáhnou na celý den,“ začíná vyjmenovávat pracovní prohřešky své kamarádky rozhněvaná majitelka firmy. A dodává, že se ze začátku dokonce obávala o kamarádčino zdraví. Ale záhy se ukázalo, že zbytečně, neboť při jejich pravidelných schůzkách u vína dotyčná jen mávala rukou, jako že nic se neděje.
 
Ale nešlo jen o časté absence. „Kolikrát jsem se jí v pracovní době nemohla dovolat, když jsem něco potřebovala, protože měla obsazený telefon. Ne chvíli. Šlo o sáhodlouhé telefonáty na stále se opakující čísla, jak ukázal později výpis hovorů,“ poukazuje na další nelogickou věc Magda, jež zjistila, že Kristina zkrátka v pracovní době obvolává své známé a zabíjí tak čas, jenž by měla trávit prací pro firmu. To se také brzy odrazilo na výsledcích, neboť se nedovolali na patřičné místo ani klíčoví zákazníci.
 
Začala mě strašně štvát a upřímně říkám, že to vyústilo až v alergii na vše, co udělala nebo řekla,“ uzavírá svůj příběh bez servítku pracovitá Magda, jež si spílá, že musela být prostě slepá, když neviděla celé ty roky, jaká její kamarádka ve skutečnosti je.

Přečtěte si také:

Reklama