5c77b5b3622b9obrazek.png

  • Pravidlo číslo jedna

Obecně platí, že pro světlý typ pokožky se hodí barvy tlumenější. V létě, kdy je pokožka sluncem políbená, má opálený vzhled, mohou být rtěnky výrazné, až křiklavé. Pokud máte světlou pokožku a blond vlasy, budou vám slušet starorůžové či korálové tóny. Zrzky vyniknou v jemně červených odstínech, které přechází do oranžova. Tmavovlásky mohou zvolit nude i bordó barvy. Lichotící barvou je i sladce malinová.

  • Pravidlo číslo dvě

Rtěnka by měla korespondovat nejen s barvou pleti a vlasů, ale také se zuby. Pokud nemáte běloskvoucí chrup, velkým obloukem se vyhněte rtěnkám s oranžovým nádechem. Oproti tomu studené podtóny temně červené jsou ideální volbou. Jestli je zabarvení zubů až příliš výrazné, nepomůže vám, bohužel, žádný make-up trik.

5c77e282c7864obrazek.png

  • Pravidlo číslo tří

Nejste majitelkou krásně tvarovaných plných rtů? Pak zapomeňte na pestré, především pak tmavé barvy. Pro tenká ústa se hodí světlé odstíny. Záleží také na struktuře rtěnky. Lesky na rty a rtěnky s lesklým finišem opticky zvětšují, oproti tomu mat zužuje.

  • Pravidlo číslo čtyři

Nezapomínejte na starý dobrý tip vizážistů. Když zvolíte výrazné líčení očí, rty by měly být světlejší. Jestli zvolíte pouze řasenku, můžete se na rtech pěkně vyřádit. Nebojte se sáhnout ani po extravagantních švestkových tónech.

5c77b6ff3000bobrazek.png
5c77b7688f7b5obrazek.png

  • Pravidlo číslo pět

S věkem rty ztrácejí hydrataci. Výsledkem jsou sušší rty s popraskaným vzhledem. Čím budete starší, dbejte na péči i během líčení. U rtěnek volte krémovější konzistence. Zapomeňte na matný vzhled. Před aplikací rtěnky provádějte peeling rtů. Díky němu rty budou jemnější, bez odlupující se kůžičky a rtěnka déle vydrží.

Čtěte také:

Reklama