246801393-4667279450022324-5411190318682046393-n-1-.jpgFoto se svolením: Archiv zámku Liblice

Historie liblického zámku

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla. V roce 1863 koupila zámek hraběnka Antonie z Valdštejna. Ta přestavěla interiéry zámku do tehdy moderního novorenesančního stylu. Po její smrti zámek zdědila její dcera Christiana Thun-Hohensteinová. Posledním šlechtickým rodem vlastnícím zámek tak byli Thun-Hohensteinové a to až do roku 1945, kdy majetek přešel do vlastnictví státu, který jej později předal pod správu Akademie věd ČR. V květnu 1963 se zde konala Liblická konference o Franzi Kafkovi, která byla významným impulsem pro kriticky smýšlející československou inteligenci.

2-4-.jpgFoto se svolením: Archiv zámku Liblice

Zámecký parkem pěšky nebo na kole

Zámek Liblice je přístupný celoročně, navštívit můžete krásný park, který se skládá z francouzské a anglické zahrady a nedaleké obory. Pravidelné prohlídky zámeckých interiérů se konají každou neděli od 12 a 15 hodin. Na zámku si můžete také zapůjčit jízdní kola a projet místní cyklostezky nebo jen park. V zámeckém wellness & spa centru si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy – dopřejte svému tělu doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo.

Liblice-08-.jpgFoto se svolením: Archiv zámku Liblice

Svatba jako z pohádky

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Zcela jedinečné je propojení barokní architektury zámku s konferenčními prostorami, vybavenými nejnovějšími high-tech technologiemi, které splňují veškeré požadavky při pořádání konferencí, seminářů či vzdělávacích akcí na mezinárodní úrovni. Zámek Liblice je také ideálním místem pro pořádání svatebních oslav s nezapomenutelnými zážitky. Zkušený tým odborníků se o vás postará od vaší první návštěvy až po samotnou realizaci svatebního dne. Zámecký hotel Liblice zdobí čtyři hvězdičky.

image.jpgFoto se svolením: Archiv zámku Liblice

Ubytovat se můžete i v pokojích, jejichž interiér je vybaven historickým nábytkem. K dispozici jsou ale také moderní pokoje s krásným výhledem na zámek. 

Zdroj informac: tiskové materiály, Wikipedie, www.zamek-liblice.cz/cs/