Národní památkový ústav - zámek v Hořovicích  a Fond ohrožených dětí (Na Poříčí 6, Praha 1) si Vás dovolují pozvat na IX. ročník programu ke Dni dětí s Fondem ohrožených dětí na zámku v Hořovicích v neděli 3. června 2007, 10.00-17.00  hod.

Výtěžek ze vstupného je určen na podporu projektu FOD KLOKÁNEK

Vstupné - děti nad 100 cm 30 Kč, dospělí 60 Kč

 

Historie

Prvnímu ročníku Zámeckých slavností v roce 1999 předcházelo pozvání manželů Petry a Jiřího Sternbergových k návštěvě jejich zámku Jemniště u Benešova u Prahy. V tomto krásném areálu probíhaly Zámecké slavnosti až do zahájení rekonstrukce parku v roce 2002.

soutěž - maturita: Co napsal Konstantin Biebel?

V roce 2003 jsme hledali nové zázemí, které by nám umožnilo v tradici Zámeckých slavností pokračovat. Velmi nás zaujal prostor zámku a zámeckého parku v Hořovicích. Vzhledem k velké vstřícnosti těch, kteří se o tento krásný zámek starají, jsme získali ideální podmínky pro přípravu a konání Zámeckých slavností 2003 i na další roky.

 

Současnost - Zámecké slavnosti 2007 – IX. ročník

Zámecké slavnosti jsou pořádány jako dárek dětem z náhradních rodin, zařízení FOD KLOKÁNEK a dětských domovů ke Dni dětí. Protože akce je otevřena pro veřejnost, je zároveň místem, kde se lze seznámit s občanských sdružením Fond ohrožených dětí, jeho činností na pomoc ohroženým, opuštěným a týraným dětem. Představujeme zde naše projekty, na jejichž podporu je věnován výtěžek ze vstupného. Pro děti z dětských domovů, zařízení FOD Klokánek a náhradní rodiny pozvané prostřednictvím Fondu ohrožených dětí je akce zdarma. Zámeckých slavností se tradičně zúčastní okolo 1000 dětí, převážně z náhradních rodin, azylových zařízení a dětských domovů. Poděkování patří všem, kteří s přípravou Zámeckých slavností a zajímavého programu pro děti každoročně pomáhají.

Program

zámek - prohlídka expozic, tvůrčí dílna pro děti

zahrada - lukostřelba, dětský skákací hrad, soutěže pro děti, historický tanec a šerm - Heraldicus, Společenství Molechet, ukázky práce Městské policie hl. m. Prahy (dětský řidičský průkaz, výcvik služebních psů, znalostní cestovatelská soutěž pro děti), Hasičského záchranného sboru (technika, vyprošťování po havárii vozidla), Českého červeného kříže

pódium v zahradě - dětský soubor Cikne Cerchena, skupiny Hamleti a Verona, Julián Záhorovský, Gabriela Filippi a postavičky ze Země pohádek. Program budou provázet Gabriela Filippi, Jakub Štáfek, Patricie Kolaříková. Losování vstupenek o ceny.