Podle meteorologů by mělo mrazivé počasí skončit tímto víkendem. Máte dvě možnosti: buď sedět doma za pecí (tedy pokud nějakou vlastníte), nebo si rozproudit krev během zítřejší akce s názvem

 

Lyžařský přejezd Staropackých hor.

 

S Klubem českých turistů z Hořic můžete navštívit malebné Podkrkonoší, prozkoumat více tuto část Královéhradeckého kraje okolo Nové Paky. Ovšem kdo chce, může vyrazit i pěšky. Záleží na jeho sportovním umění, fyzické zdatnosti a počasí.

 

Kolik budete mít v nohách

Délka trati totiž záleží jen a jen na vaší kondici. Jinak řečeno, je zcela libovolná (kilometráž). Důležitý je jen průchozí bod, a to je v tomto případě restaurace Oleška v Levínské Olešnici.

Kde se nachází tento přímo životně důležitý bod? Na sever od Nové Paky, vzdálený 5 km (po silnici). Tam budou na turisty čekat pořadatelé už od devíti hodin ráno až do jedné odpoledne.

 

Odkud se vydáte na cestu

Každý může opravdu vyrazit odkudkoliv, ale pořadatelé doporučují jako výchozí body zastávky či nádraží v Nové i Staré Pace, Borovnici nebo Martinicích.

 

 

Více informací o tomto netradičním výletě dostanete u pana Viléma NEČESANÉHO, Hořice, tel.: 493 623 629, mobil: 732 542 864.

 

Doporučujeme tedy na zítřek nepřeceňovat své síly a Zdrávi došli!


 

Víte, že...

* Hořické trubičky nejsou původem z Čech, ale byla to oblíbená pochoutka císaře Napoleona? Jak se k nám dostaly? Komu za ně vděčíme? Doporučujeme tento zdroj.

 * Pokud jste nikdy nebyli v Nové Pace, navštivte stránky www.munovapaka.cz. Nedávno na nich město zprovoznilo webovou kameru!

* Ve Staré Pace a jejím okolí najdete typické roubenky, jež figurují na seznamu kulturních památek.

Reklama