Prvotní nadšení, kdy děti řeknou konečné ahoj škole a vyrazí na letní prázdniny, trvá obvykle tak den či dva. Pak si většinou začínají stěžovat, že se nudí. V takových případech jistě každý rodič ocení několik nápadů na výlet, dětem doslova šitý na míru. Vybrali jsme pro vás tipy na nejrůznější atrakce v různých evropských městech, kam si můžete zaletět z Prahy přímou linkou se společností easyJet, předním nízkonákladovým dopravcem v Evropě: zoologické zahrady, cirkusy, loutková divadla, festivaly a nezapomeňte na přírodní a hlavně zábavní parky. To jsou vynikající místa, která často nabízejí řadu bezplatných a zajímavých aktivit, takže dokáží děti zaujmout na celý den. Na všechna níže uvedená místa se dostanete rychle, pohodlně a za dobrou cenu se společností easyJet. Rezervujte si letenky již teď na www.easyJet.com.

ZOO V DORTMUNDU

Návštěvníci Dortmundu jsou často překvapeni, že vestfálská metropole, jež se mimo jiné vyznačuje bohatstvím parků a zeleně, má zoologickou zahradu takového formátu. Dortmundská zoo je velice dobře uspořádána a návštěvníci zde najdou úchvatnou sbírku čítající přes 2 500 různých živočichů z celého světa. Zoo se specializuje na Jižní Ameriku, jednou z největších atrakcí je tzv. „Amazonský dům“, což je třípatrová stavba, která návštěvníka seznámí s tropickým světem jihoamerických deštných pralesů, od řeky až po horní patra stromů. Malé děti mohou zavítat do ohrady k domácím zvířatům, s nimiž si mohou hrát, a k dispozici je též dětské hřiště. Zoo tak nabízí spoustu skvělé zábavy pro celou rodinu.

easyJet lítá do Dortmundu přímou linkou z Prahy za cenu jednosměrné letenky od 599 Kč (včetně všech tax a poplatků).

 

MILÁN PRO DĚTI

Děti jistě velice ocení i některé z milánských atrakcí, například muzea, galerie nebo výstavy. Milán se ovšem může pochlubit i řadou rozmanitých rodinných atrakcí, od vodních parků s obrovskými tobogány, přes loutková divadla nebo herny pro velmi malé děti. Ty si za pěkného počasí mohou hrát i v některém z četných milánských parků – obzvláště vhodné pro děti jsou pak parky Porta Venezia a Via Palestro.

 

Gardaland

Tento populární zábavní park se rozkládá při jezeře Garda a se svou rozlohou 500 000 metrů čtverečních je jedním z největších v celé Itálii. Nabízí kolem 40 atrakcí pro všechny věkové skupiny, takže tu najdete horskou dráhu, bazén s delfíny, dinosauří ostrov, úžasné rychlodráhy a menší děti mohou zajít do říše pohádek – kde mimo jiné narazí na zpívající zvířátka.

 

Play Planet - Via Veglia 59, Milan

Je to skvělé místo pro mladší děti, které tu najdou spoustu atrakcí. Má měkké modulární hrací oblasti, míčová hřiště, zdi na lezení, prolézačky, překážkové dráhy, průlezy a podobně. Milánská Play Planet nabízí dětem bezpečné hraní a rodičům možnost si na chvíli oddychnout.

easyJet lítá do Milána přímou linkou z Prahy za cenu jednosměrné letenky od 729 Kč (včetně všech tax a poplatků).


Ehmmmm... kdybyste vyloženě nevěděly, co s těma dětma o prázdninách pořád dělat, tak je prostě posaďte do letadla a pošlete do Milána na tobogán nebo do Německa do ZOO. Ne? :-)

 

Reklama