řecko

Chystáte se do Řecka a chcete jet na některý z ostrovů? Pak si vyberte Zakynthos!
Jeden z nejhezčích ostrovů jižního Jónského moře leží pouhou hodinu plavby od dalšího jónského ostrova - Kefalonie a necelou hodinu a půl plavby od Peloponésu. Ostrov je svou rozlohou třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku vůbec.

Máte rádi výlety? Tady se nudit nebudete!

Samotný ostrov je z velké části hornatý, posetý nejrůznějšími plodinami, nekončícími háji citrusů, oliv a vinic. To všechno tady můžete objevit, pokochat se krásnou přírodou a nádhernými výhledy.

Milujete okouzlující pláže?

Zakynthos nabízí nesčetné množství překrásných pláží s mramorovým pískem, nejznámější je pláž Navagio (Ztroskotání) - podle vraku lodi, která tady kdysi ztroskotala. Pobřeží je romanticky členité , odkrývá množství působivých skalnatých zákoutí a jeskyň, například Modrá jeskyně na nejsevernějším výčnělku ostrova nebo bizarní jeskyně Keri na nejjižnějším výčnělku, kde moře dosahuje nedaleko pobřeží až neuvěřitelné hloubky téměř jednoho kilometru. Pokud máte rádi šnorchlování, jasně čistá voda vám poskytne nádhernou podívanou. Pro milovníky potápění jsou v pohotovosti potápěčská centra. Kolem ostrova se také můžete vydat na výlet lodí. Uvidíte zákoutí, která nejdou pozorovat z pevniny.

Krásné a stálé počasí

Zakynthos má subtropické klima, v létě zde teploty šplhají nad 35°C a v zimě neklesají pod bod mrazu. Podmínky jsou tu jako stvořené pro letní dovolenou především kvůli bezstarostné atmosféře, kterou zde místní obyvatelé jakoby přenášeli na všechny, kteří sem směřují za odpočinkem. Klidná i pulsující letoviska, obchody, bary a restaurace, překrásné písečné pláže a krásná příroda, možnost potápění a provozování vodních sportů.

Zajímavost - obří želvy

Možná se vám povede spatřit místní přírodní raritu - obří želvy Caretta - Caretta, které se zde v letní sezóně již po staletí rozmnožují a kladou vejce do písku nekonečných pláží, to vše sem každoročně láká tisíce turistů ze všech koutů světa. Protože jsou ale želvy ohroženým druhem a potřebují na kladení vajec klid a pohodu, můžete je pozorovat ze vzdálenosti, která jim zabezpečuje klid. I tak je to úchvatná podívaná

Na co se můžete těšit?

  • nádherné pláže,
  • koupání a potápění
  • noční bary a diskotéky
  • neopakovatelné lodní výlety

Co byste si neměli nechat ujít?

  • obří želvy Caretta - Caretta
  • pláž Navagio s vrakem lodi
  • výlet do horských vesniček na severu ostrova
  • hlavní město Zante s přístavem

Byli jste na tomto krásném ostrově? Napište nám o tom! Máte nějaký zajímavý tip na výlet?

Pokud se chystáte na Zakynthos, můžete se obrátit na cestovní kancelář Alex, se kterou Žena-in spolupracuje www.ckalex.cz Zde vám přinášíme několik zajímavých last minut pobytů na Zakynhtos:

Hotel Anastasia ***+ polopenze

řeckoModerní hotel Anastasia leží v klidném prostředí přímo na písečné pláži v Laganasu, 500 m od centra nákupů a zábavy. Hotelová budova má uprostřed krásnou zelenou zahradu s banánovníky, u pláže pak prostorný sladkovodní bazén se slunečníky a lehátky zdarma. Některé pokoje mají krásný výhled na moře a je možné si je za příplatek objednat. Již při vstupu do hotelu na vás příjemně dýchnou dokonale sladěné barvy recepce a vstupní haly, stejně tak i pokoje jsou moderně a vkusně zařízeny. Pro hosty je k dispozici restaurace a taverna na pláži, bar a poolbar a pro děti dětský bazén. Zátoka je několik kilometrů dlouhá, takže přímo vybízí k dlouhým procházkám. Doporučujeme rodinám s dětmi. Hotel uspokojí i náročnější zákazníky.

Termíny a cenu zájezdu, akční slevy najdete ZDE.

Hotel Alexandra Beach **** polopenze

řeckoVelmi pěkný hotelový komplex leží v klidném místě přímo u písečné pláže. Na pláž sejdete upravenou zahradou, ve které rostou vzrostlé pinie příjemně stínící balkony bungalovů. Z hotelové restaurace ležící na kraji útesu je občas vidět vedlejší ostrov Kefalonie. Nedaleko hotelu se nachází několik obchodů, restaurací a barů. Centrum letoviska Tsilivi je vzdáleno necelých 15 minut chůze od hotelu. Komplex tvoří hlavní budova s recepcí a několik samostatných domků v zahradě u bazénu. Hostům je k dispozici restaurace, hala s TV, bar, pool bar, beach bar, bazén, slunečníky a lehátka u bazénu zdarma, kulečníkový stůl a vodní šlapadla na pláži za poplatek. Pořádají se zde občasné animační programy, jako jsou například řecké večery, beach party apod. Pokoje jsou moderně zařízené s vlastní koupelnou, vhod přijde lednice i TV a v parném létě jistě oceníte chladivou klimatizaci. Místo je jako stvořené pro lenošení na pláži nebo u bazénu. Klidné dny plné odpočinku nebo případné večerní návštěvy rušného letoviska plného barů, restaurací a obchodů. Doporučujeme pro všechny klienty, kteří mají rádi klid a pohodu.

Termíny a cenu zájezdu, akční slevy najdete ZDE.

Ceny všech aktuálních last minut zájezdů najdete: http://www.ckalex.cz/last-moment/