Pierce Brosnan se představuje jako zamilovaný právník v pomačkaném saku a ve filmu Zákon přitažlivosti mu spolehlivě sekunduje Julianne Moore.

 

Na tuto romantickou komedii se můžete spolehnout.
Provede vás uspěchaným prostředím newyorských právníků, ale i přírodními krásami Irska, spolu s příchutí irských tanců a proslulých místních hospod.

 

Andrey Woods (Julianne Moore) je krásná, zazobaná advokátka, která se řídí svými pevnými zásadami, a striktnost zákonů jí ve všech směrech vyhovuje. Trochu ji deformuje její až hrdinská osamělost a

ve slabé chvilce přiznává, že byla vyzáblou a uhrovitou dcerou krásné a úspěšné matky.
Ta je i ve svých 56 letech díky posilovacím strojům, plastickým operacím dle všech měřítek stále in. Zachovává si i vtip. Na otázku, zda je jí skutečně 56 let, odpovídá: „Ano, některým partiím skutečně ano…“

 

Daniela Raffertyho (Pierce Brosnan) její odpověď ale nezaskočí.

Je totiž zvyklý přibíhat do soudních síní na poslední chvíli a neoholen, to aby všechny přesvědčil svými humánními argumenty. Jeho hlavní zbraní však je, že o manželství se má především bojovat. Ale to říká nahlas jen v soukromí. Na kariéru kašle, to, co ho dojímá, je suvenýr z irských oslav. Právě tam se s Andrey sblížili v romantickém prostředí hradu se služebnictvem.

 

První polovina filmu má vzhledem k žánru nebývalou energii.

Děj je sice trochu prvoplánový, ale to zřejmě nikoho nepřekvapí. Vše má spád, padají zdařilé vtipy a Pierce Brosnan je rafinovaně a nádherně důvěryhodně ryzím sympaťákem. Jeho šediny a neupravený vzhled vzbuzuje úsměv a divák se může zaradovat, že hrdina příběhu není otřepaný a uhlazený elegán.

Děj se soustředí přísně na příběh, nedozvíme se například, co oba rozvodoví advokáti dělají ve volném čase a ani jaká byla jejich minulost…

Uprostřed filmu se vše trochu rozvláční, ale z letargie vás rychle vytrhnou dva živočišní klienti našich advokátů. Serena (Parker Posey) a její manžel – rocková hvězda Thorne Jamison (Michael Sheen), jejichž hlavním sporem rozvodu je majetek; totiž rozlehlý hrad v Irsku.

 

Hlavní postavy filmu Zákon přitažlivosti se vdávají (někdy opravdu a někdy jen fingovaným knězem) a téma rozvodu nehrozí jen v soudních síních.

 

Kdybychom nad tímto premiérových filmem chtěli filosofovat, mohli bychom hlavní motto filmu formulovat takto: „Manželství není přežitek - za lásku se musí bojovat“…

Zákon přitažlivost (angl. název Laws of Attraction)

Režie: Peter Howitt

Scénář: Aline Brosh McKenna, Robert Harling

Kamera: Adrian Biddle

Žánr: Romantická komedie

Hrají: Pierce Brosnan (Daniel Rafferty), Julianne Moore (Audrey Woods), Michael Sheen (Thorne Jamison), Parker Posey (Serena), Frances Fisher (Sara Miller), Nora Dunn (soudkyně Abramovitz), Heather Ann Nurnberg (Leslie), Johnny Myers (Ashton Phelps), Mike Doyle (Michael Rawson)

 

Distributor: Bioscop, premiéra: 26. května 2005

 

Kde hrají film v kinech, najdete ZDE

Další filmové recenze si můžete přečíst ZDE

 

 

Reklama