Nový šéf dopravní policie, Martin Červíček, rozhodně nehodlá trpět mezi svými podřízenými žádná červavá jablka. Ani žádné podezření na červavá jablka. A tak vydal interní nařízení, podle nějž mají šéfové v regionech sledovat své podřízené, a pokud ti budou jevit „náchylnost ke korupčnímu jednání“, mají je urychleně poslat k psychologovi. Ten jim prý onu náchylnost vymluví. Jak, to se v nařízení nepraví.

Nepraví se v něm také, jaké že jsou ony indicie, které poukazují na náchylnost ke korupčnímu jednání. Takže místo protikorupční policie si budou na Sherlocky Holmese hrát dopraváci. Koupil si váš podřízený nové auto? Má rodinné problémy? Nepohodl se s milenkou? Nebo jeví nějaké jiné podezřelé příznaky? Šup s ním k psychologovi! Jenže podle tohohle metru nám u psychologů za chvíli skončí celá dopravní policie a její regionální šéfové zamíří rovnou do blázince.

A udělají zřejmě dobře, protože Červíček vydal dle zákona padajícího víte čeho další úžasné nařízení. Podle něj mohou šéfové jednotlivých regionů přijít o svá korýtka, pokud se jim nepovede snížit množství nehod. A regionální šéfové vydali nařízení, týkající se jejich podřízených. A ti vydali nařízení... A tak dále. V konečném součtu zřejmě přijde o práci pár obyčejných policistů a všichni, včetně Červíčka, si budou mnout ruce, jak jsou spravedliví, přísní a výkonní. A jak své podřízené dobře motivují.

Co si myslíte o Červíčkových nařízeních? Pomůžou psychologové proti korupci? Máte také zkušenosti se zákonem padajícího exkrementu? Praktikujete ho, nebo je na Vás praktikován?

Reklama