Proč je důležité čistit si pleť i když se nelíčíme? Protože z ní potřebujeme odstranit nejen zbytky líčidel, ale i další nečistoty, kterým je pleť v průběhu dne vystavena. „Jde například i nečistoty z ovzduší, prach, zbytky krémů, bakterie z rukou či telefonu, kterými se dotýkáme obličeje. K tomuu připočítejte také maz a pot, který pokožka neustále produkuje,“ vysvětluje kosmetička Olga Svobodová z OliOla Organic Beauty studia a dodává, že je nutné čistit pleť i ráno. To proto, že je zapotřebí odstranit z ní nejen maz a pot, ale také zbytky odumřelých kožních buněk, bakterie z polštářů, z vlasů či slin. Jedině čistá pleť do sebe pak může absorbovat všechny důležité pečující látky, které obsahují krémy. Můžete mít sebelepší kosmetiku, ale když ji nanášíte na nečistou pleť, nebude se moci důkladně vstřebat a nebude fungovat.  

63fc9a1ba3d12obrazek.jpg
Foto: Kosmetička Olga Svobodová z OliOla Organic Beauty

Správné čištění

Co to vlastně znamená, když mluvíme o čištění pleti? Umytí vodou v rámci běžné hygieny to určitě není. Mnoho nečistot má totiž tukový základ, který se ve vodě nerozpustí. „Výhrou není ani voda v kombinaci s mýdlem, protože může pokožku vysušit a podráždit,“ upozorňuje kosmetička. A je to právě výběr vhodného přípravku pro péči o pleť, v němž často chybujeme. Další obvyklou chybou je pak technika či nedostatečné čištění. Jak by měl tedy správný postup vypadat?

„Jako první krok denní rutiny čištění by mělo být nanesení odličovacího oleje, balzámu či mléka, jež odstraňuje make-up. Druhým krokem je pak dočištění pleti tamponkem s pleťovou nebo květovou vodou. Ta pleť dočistí, tonizuje a připraví na další produkty. Máte-li pleť s rozšířenými póry, naučte se používat peeling a prokrvujte ji jemnou masáží pomocí kartáčku. Tím docílíte stažení pórů,“ radí Olga Svobodová. Nepodceňujte ani výběr kosmetických tamponků. „Je vhodné zvolit kvalitní odličovací tampony ze 100% bavlny. Jsou příjemné a šetrné k pleti. Měli bychom si dát pozor aby byly pevné a nerozpadávaly se. Můžeme také použít látkové odličovací tampony, které je ale nutné po použití vyprat,“ vysvětluje kosmetička. 

Náš redakční tip

63fc9a489fd03obrazek.jpg
 
Pro ideální odlíčení výrazného make-upu naneste na vatový tamponek trochu odličovacího mléka a z pleti setřete make-up a řasenku, načež tvář opláchněte vodou a důkladně vyčistěte pomocí cleanseru. Kromě kvalitní kosmetiky se vám budou hodit vatové tamponky BEL.

Vybrat si můžete klasické, extra jemné a nadýchané BEL Cosmetic, které jsou vhodné pro každodenní používání. Jejich povrch na kůži neškrábe a netřepí se. Unikátní kombinace bavlny a mikrovlákna zaručí rychlé a důkladné odlíčení již v jednom tahu.

Značka má v nabídce kromě klasických extra jemných podušek BEL Cosmetics i tamponky BEL Nature, které jsou vyrobeny ze 100% certifikované organické bavlny, při jejíž výrobě nejsou použity žádné chemikálie. Díky tomu jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku a splňují nejpřísnější certifikaci bio bavlny GOTS.

Nejjemnější variantou jsou pak produkty BEL Premium, ideální i pro citlivou pleť. Speciální struktura povrchu odličovacích podušek s mikrovláknem umožňuje obzvlášť důkladné čištění a pečující složky aloe vera a provitamín B5 budou vaši pleť hýčkat. Vybrat si tedy můžete nejlepší variantu pro odlíčení své pleti a dopřát jí ideální péči po náročném dni.