Proč mají být základní kousky dražší?

Základní kousky moc často neměníte. Hodí se vám každý rok a víte, jak je nosit a kombinovat. Díky nim jste si jistá, že vždy složíte outfit, který nebude postrádat serióznost ani pohodlnost. A v tom je to kouzlo.

Kupovat každý rok základní kousky, u kterých si nejste jistá, jak moc se mačkají, jestli pouští barvu či jestli v nich vydržíte i několik hodin? Stejně jako má mít každý muž pěkný oblek, i vy se vyzbrojte oblečením, díky kterému jste připravená na cokoliv.

Zaměřte se na kvalitní materiály, zpracování a střihy. Dávejte pozor na podezřele nízké ceny, ne vždy budete z výsledku nadšená. Abyste ušetřila, a přitom nemusela obětovat kvalitu, připravte se na Black Friday. Během této akce se závratně snižují ceny, takže se vyplatí koupit oblečení, které by pro vás jinak bylo příliš drahé.

618e477013ba5blobid0.jpg

Barvy? Omezte divočinu. Nejlepší je bílá, šedá, béžová, tmavě modrá a černá.

Kvalitní neprůhledné vršky

Obyčejné bílé, černé a šedé tričko unosíte po celý rok. Ke kalhotám i k sukni. Do kanceláře, na rande i brunch. Vždy si dávejte pozor na to, aby nebylo průhledné, což se stává hlavně u bílé verze. Někdy prosvítá i tělová podprsenka, a to je problém.

Snažte se najít kousky, které neprozradí, co pod nimi máte (nebo nemáte). Jsou pak skvělým společníkem pěknému saku, takže se hodí i do konzervativnějšího prostředí.

Samozřejmě nelze vynechat klasické košile. Stejně jako tričko, ani košile by neměla prosvítat a zbytečně se mačkat. Nejčastěji narazíte na 2 typy - volné a vypasované košile. Oboje je dobrá volba, vybírejte podle své postavy.

Šaty, které vám pokaždé zvýší sebevědomí

Asi každá žena občas nosí šaty. Některé pravidelně, jiné střídmě. Pro obě skupiny platí to, že šaty musí lichotit a zároveň zvýraznit a schovat to, co se chcete.

Zamyslete se nad tím, jaká oblast těla vás trápí a na jakou jste pyšná. Podle toho vyberte, jestli mají šaty zvýraznit pas a boky, či naopak schovat vypouklé bříško. Délku šatů volte po či pod kolena. Díky tomu jsou vhodné do jakéhokoliv prostředí - od divadla až po pracovní schůzku.

Snažte se, aby šaty neukazovaly příliš. Taky nezapomeňte na to, že nesmí nikde překážet či škrtit.

Skvělou volbou jsou krátké rozparky. Nesmí být ale moc vysoké, protože když si sednete vyjedou ještě výš, a to by vedlo k opravdu nepříjemným situacím. Sharon Stone to v Základním instinktu vyšlo, ale proč to pokoušet, že?

Pohodlné podpatky klidně na celý den

Podpatky vypadají na ženách opravdu skvělé. Protáhnou siluetu a nutí k narovnání zad a lepšímu postoji. Jenže jsou taky občas hrozně, ale opravdu hrozně nepohodlné. Proto se zaměřte na kousky s tlustým podpatkem do výšky 5 až 7 cm. V takových se dá vydržet i několik hodin.

Také se zamyslete nad materiálem a typem boty. Stylové pásky se mohou do kůže nepříjemně zařezávat a tvrdý materiál vás bude akorát dráždit. Držte se osvědčených tvarů. Aby se daly nosit za každé situace, musí zakrývat prsty. Pro větší pohodlí dokupte gelové vložky do bot.

Vlněný kabát vás 100% zahřeje

tr2.jpg

A když přijde zima, hodí se kvalitní kabát z vlny. Skvěle hřeje, nežmolkuje a navíc sluší opravdu každé ženě.

Díky vlně nemusíte nosit tolik vrstev, aby vám bylo teplo, což oceníte jak na podzim jen s tričkem, tak v zimě s šálou a svetříkem. Většina těchto kabátů se vyrábí v elegantním provedení, takže ho unosíte za každé situace.

Jakou barvu vybrat? Nejvíc se vám bude hodit černá a béžová. Na béžové kabáty se každý rok stojí pomyslná dlouhá řada, tak si jeden kupte i pro sebe.

Reklama