Kde děláme chyby při líčení? Možná budete překvapené, jaké prohřešky vypočítal tým profesionálních školitelek a maskérek z Make-up Institute Prague.  

Za nejzákladnější a nejčastější chybu, kterou dělají ženy v líčení, stále platí špatný výběr odstínu make-upu. Je to pochopitelné, jelikož většinu žen nikdy neučili profesionálové. Stačí ale trocha snahy a určitě se tak dokáže naučit každá žena, jaký odstín sedí přímo jí. V dnešní době se díky sociálním sítím hodně zvýraznily rozdíly v tom, jak k líčení přistupují mladé slečny a generace jejich maminek. Zralejší ženy jsou vesměs díky pohodlnosti a nadhledu v líčení mnohem laxnější, líčení se nevěnují, a když, tak lpí ke své škodě na zažitých streotypech. Naopak, některé mladé dívky až obsesivně sledují Instagram, vlogují, lačně skupují dostupnou dekorativní kosmetiku, snaží se napodobit své make-up modly a radostně dál sdílejí selfies a komentují si je navzájem. Z make-upu se za tu dobu stal výrazný sociální fenomén.

Na osobních kurzech Make-up Institute Prague se snaží vycházet vstříc všem svým klientkám a věnují se jim individuálně tak, aby jim líčení přineslo radost a naučily se samy sebe správně líčit. Něco jiného očekává uspěchaná manažerka nebo maminka na mateřské, která se potřebuje rychle a efektivně nalíčit. Tyto klientky naučí efektní rychlomakeup, proberou a doplní jim taštičku s líčidly. Navíc si z jejich profi obchůdku Makeuphouse.cz mohou odnést do sbírky skutečné maskérské vychytávky, ke kterým by jinak nepřišly.

Tým Make-up Institute Prague dal dohromady pět nejčastějších chyb na základě poznatků z osobních kurzů, které organizují na míru dvěma skupinám klientek. První je řekněme ta konzervativnější, pohodlnější, zralejší, druhá se o líčení zajímá hodně aktivně, ráda experimentuje a miluje trendy.

oboci

Foto: Práce absolventů Make-up institute Prague

1) OBOČÍ

Je veliká škoda, že si některé ženy obočí skoro vůbec nedokreslují, přitom pár tahů vhodnou šedohnědou tužkou nebo stínem, voskem nebo gelem ubere automaticky v pár vteřinách deset let! Na druhou stranu, extrém „instagram eyebrows“, vedené navíc ne úplně šikovnou ručkou, není vždy slušivý. Tento trend došel tak daleko, že se dokonce pro tento styl obočí prodávají šablony, ale to opravdu není nic, co bychom potřebovaly nosit. Co si budeme povídat - hranaté, tmavé, moc blízko u sebe, ve špatném úhlu, nesouměrné... Na kurzu se naučíte vytvarovat správně obočí podle maskérských pravidel.

štětce

Foto: Práce absolventů Make-up institute Prague

2) VÝBĚR ŠTĚTCŮ

Mnoho žen se o kosmetické štětce buď nezajímá vůbec, nebo mají v lepším případě jeden na pudr, možná druhý na tvářenku a na oči používají pěnový miniaplikátor z paletky očních stínů. V principu to stačí, ale v dnešní době je už možné vybrat si šikovné kvalitní nástroje, které náš vzhled opravdu posunou, při pravidelné údržbě a dezinfekci dlouho vydrží a existují dokonce i v cruel-free a vegan kvalitě. Kvalitní štětec musí něco vydržet, měl by být příjemný k pleti, neměl by začít pelichat po pár použitích a rovněž násada by neměla začít hned vypadávat. Toť vše, nic víc a nic míň. Nezapomeňte štětečky vždy dobře vyprat a vydezinfikovat, i když jde o štětce, které používáme jen pro sebe.

blender

Foto: Shutterstock

3) APLIKACE MAKEUPU

Stále vede pouhé rozetření prsty, které nemá ani výdrž ani bezchybný finiš. Snažíme se to klientky odnaučit - nic proti dokonalé aplikaci prsty správnou technikou, ale to už je trochu vyšší dívčí. Na výsluní se nám naštěstí vrátila houbička na make-up, beauty blender, která je pro zralejší nebo mastnější pleť až zázračným pomocníkem, aplikace je neuvěřitelně rychlá a bezchybná. Make-up se tak krásně do pleti zapracuje a zafixuje. Na kurzech Make-up Institute učí klientky používat různé techniky aplikace, různé tvary štětců pro různé textury make-upu, správné použit í beauty blenderu tak, aby make-up ve finále vyhlížel co nejpřirozeněji a zároveň plnil svou zkrášlující funkci.

Nars

4) KONTUROVÁNÍ A TVÁŘENKA

Pár doteků konturovacím bronzerem učiní zázrak, není třeba se bát. Jen opatrně na odstín, vyhněte se rezavým, cihlovým, a třpytným, je lépe najít příjemný matný neutrální až chladnější odstín, který tvář opravdu vymodeluje. Nezaměňujme ale s tvářenkou, ta patří jako svěží dotyk růžové nebo broskvové na jablíčka tváří, nikoli pod lícní kost jako tvrdá kontura. Nejoblíbenější a nejprodávanější tvářenkou na světě je od značky NARS odstín Orgasm. Návody na výrazné konturování obličeje tmavšími a světlými krémovými make-upy patří na sociálních sítích mezi zdaleka nejsledovanější témata, ale pokud tyto trendy někdy napodobíme a nedáme si pozor, můžeme se dočkat vyděšené reakce okolí. Nános, který vypadá na webkameře dokonale, je naživo v našich zeměpisných šířkách nenositelný a to si hodně dívek neuvědomuje.

rtenka

Foto: Práce absolventů Make-up institute Prague

5) RTĚNKA

Konturovací tužka v barvě rtů je základ líčení. Stále na ni zapomínáme, přitom stačí jen dodat trochu balzámu nebo jemné rtěnky a je to celé o něčem jiném. Rovněž bych se přimluvila za používání výraznějších rtěnek, není čeho se bát v každém věku - nemusíme nosit vysloveně rudé rty, tento podzim se objevily překrásné a slušivé odstíny skořicové, vínové, švestkové. Hitem jsou matné tekuté rtěnky, pro mladé dívky asi první volba, zralejší ženy musí být opatrnější a spíš se vyhnout jak perleti, tak suchému matu.

logo pragueJedna z nejuznávanějších škol v tomto oboru je Make-Up Institute Prague. Lektory této instituce jsou uznávaní top čeští make-up artisté, které své mnohaleté zkušenosti ze všech směrů beauty a fashion světa předávají dále. Institut se zaměřuje na nejnovější techniky a moderní makeup know how a důraz je kladen zejména na klientský servis.
Reklama