O sympatické soutěži Dívka ČR s podtitulem hledáme sympatickou sportující dívku, kterou před lety rozhýbala podnikavá dívka z Moravy Aneta Kuklínková, jsme zde již psali. A protože fandíme všem ženám, které se nebojí vzít svůj život do vlastních rukou a udělat jej zajímavým, přinášíme dnes s Anetou rozhovor.

Ačkoliv se může zdát, že zájem o soutěže volby miss upadá, není tomu tak. Možná neškodí si zde připomenout, že nejznámější soutěž tohoto druhu, Miss České republiky, která se pořádala už od roku 1989, se před pěti lety spojila s původně konkurenčním projektem Česká miss, kde ředitelkou donedávna byla známá Michaela Maláčová.

Aneta Kuklínková

Aneta, taktéž půvabná černovláska, se ovšem do své soutěže pustila vlastními silami. Nestojí za ní žádný velký sponzor v rodině. O to obdivuhodnější je, že dokázala již po tři roky vzbudit takový zájem veřejnosti. Určitě zde platí, že když někdo dělá svou práci srdcem, tak to diváci i účinkující umí ocenit.

Aneto, tvoje soutěž je určená pro všechny dívky, které mají rády pohyb - ať už se jedná o aerobik, tanec, Zumba fitness nebo mažoretky. Ty sama také vedeš řadu cvičebních lekcí pro veřejnost. Prozraď nám, kudy vedla tvoje cesta do tělocvičny.
Když jsem chodila do druhé třídy na základku, dělala jsem rok gymnastiku, potom jsem chodila do atletiky, ale nikdy mně to moc nešlo. V 6. třídě jsem se rozhodovala, co dál dělat, a vybrali jsme s rodiči aerobik. Tento sport mě začal bavit, i když mně první dva roky vůbec nešel (usmívá se). Po dvou letech tréninku se dostavily první úspěchy, ale protože jsem byla dost často nemocná, nemohla jsem tolik trénovat jako ostatní. A aby mi to nechybělo, začala jsem ve 14 letech vypomáhat s trénováním a od 15 let jsem začala vést svůj první kroužek aerobiku!

V roce 2007 jsi se zúčastnila tehdy velmi populární soutěže Miss aerobik, kde jsi postoupila do finále. Kdy tě napadlo, že by ses někdy ty sama mohla ocitnout na druhé straně, tj. hodnotit soutěžící jako ředitelka podobné akce?
Na Miss aerobik vzpomínám hrozně ráda, vždycky říkám, že mi tahle soutěž změnila život. Napadlo mě to hned na prvním soustředění, kdy jsme měli první tréninky chůze a focení. Moc mě tenkrát to focení nebavilo, hlavně jsem si vůbec nevěřila, neměla jsem s tím žádné zkušenosti, chůze na podpatcích mi taky nešla, ale v tu chvíli mě napadlo, že bych takovou soutěž chtěla někdy pořádat. Časem jsem se otrkala a vystupování i focení jsem si začala užívat. Když Miss aerobik tehdy tak nějak na čas skončila, vymyslela jsem novou soutěž s názvem Dívka aerobiku. Nejprve pouze v tělocvičně, ale 3. ročník už se udělal v podobě finálového večera. Hrozně ráda na tento rok vzpomínám. Především na soustředění, ty jsem si opravdu užívala, protože jsem si vzpomněla právě na tu chvíli, kdy jsem si říkala, že bych to jednou chtěla pořádat. A najednou se to dělo a nám hned napoprvé vyšlo krásné zázemí v luxusním Hotelu Sladovna. Tenkrát se mi splnil můj sen. Dodnes mi to přijde neuvěřitelné.

Aneta Kuklínková (vpravo) s choreografkou Editou Barákovou

Můžeš nějak stručně popsat, kolik práce stojí za pořádáním takové akce, aby si čtenářky udělaly představu o tom, co vše jsi musela dokázat, než se uskutečnil první ročník.
Před každým ročníkem je to samozřejmě spousta hodin práce, ale přesně si vybavuji, jak vznikal ten první ročník. Byl určen především pro děti a věková hranice byla pouze do 13 let. S nápadem mi hodně pomohl můj tatínek, se kterým jsme proseděli několik večerů a vymýšleli názvy jednotlivých kategorií a název samotné soutěže. Původně se měla Dívka jmenovat Hvězdička aerobiku (směje se). Dále bylo potřeba vymyslet a sepsat pravidla, domluvit pronájem tělocvičny, zpropagovat soutěž mezi nejrůznější kluby a především sehnat sponzory. První tři ročníky jsem dělala sama, tak to bylo hodně divoký. Ale měla jsem štěstí, že mi hodně pomohli i rodiče od dětí, kteří přispívali sponzorskými dary nebo oslovili své známé.

Náročnější bylo zorganizovat až 3. ročník, tj. první ročník finálového večera. Inspirovala jsem u jiných soutěží, ale dělala si to po svém, například jsem se snažila dát pryč nudná místa, která mě štvala právě na ostatních soutěží .

Tady musím zmínit báječnou Editku Baráková, nyní hlavní choreografku soutěže, která mně vždy pomáhala s takovou tou černou prací a po celou dobu byla vždy při mně. Ale protože šílenství kolem toho všeho se i tak nedalo stíhat, posílila jsem předloni tým o chlapa - Pavla Šmerdu. A letos nám přibyla další posila v roli koordinátorky soutěže - Denisa Biskupová. Zkrátka rosteme!

Aneta Kuklínková (v černém)

Třikrát za sebou se ti podařilo vyprodat sál Dělnického domu v tvém rodném Blansku, na tvou soutěž slyším jen samé pozitivní ohlasy, záštitu nad ní převzal sám místostarosta města, ke kterému se najednou každý rok upírají zraky fanoušků soutěže z celé republiky. Vnímáš tam nějak svoji popularitu?
Nevím, zda vnímám nějakou popularitu. Je fajn, že se dá říct, že mě tady v Blansku spoustu lidí zná. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsme nechali soutěž v Blansku. S Pavlem Šmerdem jsme pocítili, že je o soutěž stále větší zájem, a měli jsme tendenci soutěž směřovat dál a prvním nápadem bylo posunout Dívku do Brna. Já jsem byla o tomto kroku rozhodnutá, ale momentálně máme oba dva s Pavlem jasno, že chceme, aby Dívka rostla stále dál, ale srdcem zůstalo Blansko. Vážíme si veškeré spolupráce, kterou máme s místními sponzory, nádherné zázemí pro pořádání finálového večera v Kulturním středisku města Blanska, kde nám všichni zaměstnanci vycházejí maximálně vstříc. Myslím, že takovou pohodu a skvělou partu bychom nikde jinde neměli. Velké dík patří právě místostarostovi Ing. Jiřímu Crhovi, který převzal záštitu, a věříme, že do budoucna bude spolupráce trvat.

Finalistky tvé soutěže se podívají během soustředění do Itálie k moři, stráví luxusní týden v úžasném hotelu Sladovna v Černé Hoře, osvojí si řadu dovedností, které pak mohou zúročit ve svém dalším životě. Jsi ve styku s minulými vítězkami? Máš představu, jak pak se získanými zkušenostmi naložily?
Ano, v kontaktu jsme s finalistkami všech minulých ročníků a spousta se za námi stále vrací. Spoustu finalistek uspělo v dalších soutěžích krásy, věřím, že i díky naší přípravě získaly spoustu nových zkušeností a především si zvýšily i své sebevědomí. Některá děvčata dostala díky soutěži pracovní nabídky jak v roli lektorek, tak hostesek či modelek. Vítězka soutěže Dívka ČR se pravidelně vždy stává tváří dalšího ročníku, podílí se na přípravě nové programu, účinkuje jako spolumoderátorka a vystupuje v některých disciplínách.

V této souvislosti mě napadá - dovedeš už odhadnout, která dívka uspěje? Dá se třeba říct, že všechny vítězky nebo finalistky mají nějaký společný rys, který je pak posouvá nad ten průměr? Není to jistě jen o modelkovských mírách...
V naší soutěži to určitě není jen o modelkovských mírách. Jak máme v podtitulu soutěže - Hledáme sympatickou sportující dívku, v porotě na finálovém večeru je spoustu lidí i z týmu a jejich hodnocení pravděpodobně ovlivní i to, jak se děvčata chovají na soustředění. Potřebujeme, aby dívka kromě toho že je krásná, byla i komunikativní, sportovně založená a především sympatická a fajn. Přece jenom je to dívka, se kterou budeme trávit celou další přípravu nového ročníku. Dost často se během soustředěních už dohadujeme, která z děvčat to asi vyhraje, některé ročníky byly skoro jasné, vítězky byly opravdu výraznější a průbojnější než ostatní finalistky. A také je dobře, že další část poroty tvoří lidé, kteří dívky vidí poprvé, takže naopak hodnotí pouze výkon na pódiu. A myslím, že tato kombinace porotců není vůbec špatná. Samozřejmě vždy, když je to disciplína, která se nedá změřit, tak to bude nespravedlivé a stačila by někdy změna poroty a výsledek by mohl být jiný.

Pojďme teď ještě k tvé osobě. Jak vypadá takový tvůj normální všední den? A jak pečuješ o své zdraví?
Mám problém se vstáváním, ale od nového roku mám předsevzetí, že nejpozději v 7.30 vylezu z postele. Dále se snažím dodržovat ranní rituál v podobě sklenice ječmene nalačno. Pak následuje snídaně a během dopoledne většinou zařizuji nejrůznější věci - k soutěžím, akcím, pobytům nebo kurzům, které pořádám. Kolem poledne oběd a během odpoledne od pondělí do pátku vlastní lekce aerobiku nebo pohybové průpravy pro děti. Dříve jsem mívala spíše pravidelné lekce pro dospěláky, ale teď jsem to přesunula na svůj tým Cvicsnami.cz, takže mi zbyly převážně dětičky. Za tohle rozhodnutí jsem moc ráda, dětské kurzy jsou jedna z věcí, která mě nejvíce baví. Večer většinou dodělávám resty, vymýšlím nové nápady a trávím asi až příliš času na facebooku (směje se). O víkendech mívám často dětské akce, kde vystupuji jako ,,postavička Áňa“. Těmto dětským programům se nově hodně věnuji a moc mě to baví. A když mám volný víkend, věnuji se svému příteli, který je profesionální hráč futsalového týmu Slov-matic Bratislava.

Děkujeme za rozhovor.

Oficiální stránky soutěže Dívka ČR

Přečtěte si také rozhovory:

Reklama