Koupili jste si pozemek, postavili dům a plánujete zahradu? Nebo už nějakou máte a chcete ji od základu předělat?

Nejprve byste si ji měli definovat. Co od ní očekáváte? Bude to umělecké dílo, hřiště pro vaše děti a psy nebo místo ke společnému setkávání s přáteli u grilu? Nebo chcete dokonce všechno dohromady? Zadržte!
Na tyto otázky byste měly znát odpovědi dřív, než poprvé „rýpnete“ do země. A v této drobné, ale užitečné publikaci od Jiřího Fingera je určitě najdete.

Zahrada je krásná věc, ale zároveň závazek, který vás stojí čas a nemalé investice. Téměř na každém kroku nacházíme nové informace o zahradách i návody na jejich zakládání, ale o jejich umělecké či duchovní podstatě se nedozvíte téměř nic. V této knize ano. Spolu s autorem se můžete nejen zamyslet nad tajemstvím zahrad, ale i nad dalšími souvislostmi, které spolehlivě povedou vaše kroky k vytčenému cíli - ke krásné a hodnotné zahradě.

Bod po bodu vás seznámí se vším, co potřebujete vědět při jejím zakládání. Usnadní vám rozhodování, utřídí myšlenky, usměrní nápady, a tím vás ušetří nemilých překvapení.
Provede vás stručně užitečnou teorií, pomůže s návrhem a upozorní na případná úskalí, která váš záměr mohou zbytečně brzdit a oddálit samotnou realizaci.

Poradí vám i s výběrem zeleně, umístěním pergoly, bazénu nebo uměleckého díla.

Žádné otázky kolem zahrady nejsou tabu, až by se člověk divil, kolik se toho do tak malé knihy vejde.


 

„Člověk, který opravdu přírodu miluje, nemůže být ve své podstatě zlý. Snaží se žít v souladu s jejími zákony a neubližuje jí. Pokud to lze, tak jí pomáhá, nebo se o to alespoň v menším měřítku snaží - někdo alespoň ve své zahradě. Naše každodenní práce v zahradě je vlastně prostou modlitbou za odpuštění toho, čeho se na přírodě dopouštíme.“
Jiří Finger

Knihu vydalo nakladatelství GRADA