„Teprve po sedmi letech vztahu s mým přítelem mi došlo, že jsem si přestala vážit sama sebe. Že jsem zcela zapomněla, kdo jsem, kým chci být a proč jsem kdy byla šťastná. Uvědomila jsem si, že žiju život Petra, a ne ten svůj. Také jsem zjistila, že spíše přijímám kritiku na svou osobu, než pochvalu, kompliment nebo jakékoliv jiné hezké slovo,“ vzpomíná Karolína.
„Za ty roky jsem se zcela přestala chválit, líbit se sama sobě a viděla jsem maximálně tak chyby. Můj pohled do zrcadla byl úplně zkreslený a tolik odlišný od reality.“
„Teď jsem sama, cítím se jako po nekonečně dlouhém závodě, unavená a strhaná, bez elánu a vnitřního štěstí. A jsem zpátky na startovní čáře, učím se nejen novému sebevědomí, ale také sebelásce. Protože do této chvíle bych se rozdala a dělala vše proto, aby byl Petr spokojený a zapomínala na tu nejvíc důležitou osobu na světě – na sebe.“
5aec2b96ac329obrazek.png

Středem svého světa

Sebeláska je pojem, který mnoho lidí chápe zcela špatně. Bývá často spojována se sobectvím, sebestředností a domýšlivostí, ale chyba lávky. Sebeláska je o něčem úplně jiném – o vnímání sama sebe s láskou.
Všechno začíná u nás samotných – u naší jedinečné osobnosti. Jsme to my, kdo by měl diktovat, jak ten náš život bude ubíhat, kam se vydáme, zdali budeme šťastné a spokojené. Protože to nejdůležitější jsme opravdu my samy. Nikdo jiný. Navíc se říká, že je sebeláska základ pro to, abychom mohly milovat i druhé. Jedině ten, kdo miluje sebe, miluji i druhé.

Začněte u sebe

Také už jste někdy dostaly radu, že máte se vším začít u sebe? Svatá pravda! To, jak vnímáme samy sebe, jak se prezentujeme před ostatními, jde ruku v ruce s tím, jak nás lidé vidí a vnímají. A máte snad pocit, že nemáte v životě dostatek lásky? Opět, podívejte se na sebe a uvědomte si, kolik lásky dáváte sama sobě. Málo? Tak tady je ten kámen úrazu.
Možná to zní kýčovitě, ale je to velmi jednoduché: Sebeláska je schopnost přijmout sebe sama jako jedinečnou lidskou bytost hodnou lásky, úcty a pozornosti. Je to vlastně taková férová hra, kdy si umíte přiznat svoje plusy i mínusy, máte své cíle a sebevědomí jich dosáhnout. Pokud to umíte, žijete šťastný a naplněný život, který je vlastně hrozná zábava.

Mezi námi děvčaty

Pocitem nízkého sebevědomí a minima sebelásky trpíme zejména my ženy. A přitom jsou pro nás láska a city tak důležité! Jen si stačí uvědomit, kdy jste opravdu 100 % šťastná, energie z vás doslova tryská, máte hlavu vztyčenou, a i ty větší potíže se najednou řeší lépe. Taková žena je krásná, silná, sebevědomá a milující samu sebe. Pokud to tak není a sebeláska chybí, velmi často končíme v destruktivních vztazích, které nám na sebevědomí a životním elánu nepřidají. A to je přesně to, co se musí změnit.
Sebeláska z vás neudělá sobecké osoby bez špetky taktu. Naopak, začnete-li se mít ráda, budete i perfektní oporou pro své okolí. Takže? Začněte klidně hned.

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Reklama