Mezi ženami a muži stále existuje jakási rivalita. Možná proto se někteří zákonodárci rozhodli spravovat chování obou pohlaví pomocí zákonů a vyhlášek. Přečtěte si, jaké zákony o mužích a ženách platí ve světě.

 

V Saúdské Arábii nedávno duchovní povolili ženám ubytovat se v hotelu bez doprovodu muže. Musí ovšem mít písemné povolení mužského příbuzného. Luxusní hotel Luthan Spa, v jehož prostorách se smí zdržovat pouze ženy, zatím Arabky neláká. Zůstává za dvou třetin nenaplněn. Oproti tomu v afrických domácnostech jsou oddělená lože samozřejmostí. Muži nocují v jednom pokoji a ženy společně s dobytkem v pokoji druhém. Ovšem legislativa upravující vztah mužů a žen může být i veselejší.

 

Pro ženy

o V Liverpoolu je jediná žena, která smí chodit nahoře bez, prodavačka v obchodě s tropickými rybičkami.

o Těhotná žena smí ve Velké Británii vyhovět hlasu přírody kdekoliv, což zahrnuje i užití policejní helmy jako improvizovaného nočníku.


o
V USA je proti právu balit neposkvrněné ženy lichotkami nebo třeba slibem manželství.


o
V případě rozvodu mají ženy právo ponechat si veškerý majetek, kterého během manželství spolu s manželem nabyly. Toto právo ovšem neplatí pro muže.


o
V každém arizonském domě smí být maximálně jeden vibrátor.


o
Kalifornské ženy mají zakázáno řídit auta v domácím oblečení a ve městě Pasadena nesmějí sekretářky ze zákona být samy v jedné místnosti se svým šéfem. Dle jiného zákona mají svobodné ženy v neděli zakázáno skákat padákem.


o
Jestliže se žena v Kentucky vdá s jedním mužem více než třikrát, porušuje zákon. V tomto státě si také žena nesmí koupit klobouk, pokud k tomu nemá svolení od manžela.


o
Velmi zajímavý zákon pochází ze státu Massachusetts. Ten tvrdí, že žena při sexu nesmí být nikdy nahoře.


o
Dle michiganských zákonů jsou manželčiny vlasy majetkem jejího druha a nesmí si je ostříhat, pokud k tomu nemá od manžela svolení.


o
V pravidlech newyorského dopravního podniku je psáno, že žena může jezdit metrem nahoře bez. Prý proto, že když mohou muži, mohou ženy také.


o
Další zajímavé zákazy a příkazy pochází z Ohia. Ženy zde mají zakázáno nosit kožené kalhoty na patenty, neboť by muži mohli zahlédnout jejich spodní prádlo. Je protizákonné svlékat se, pokud před sebou má žena obrázek muže. Zdejší ženy se také nesmí objevovat na veřejnosti, pokud nemají oholený obličej a nohy.


o
Ženy ve Vermontu, které chtějí nosit umělé zuby, k tomu musejí mít písemný souhlas manžela.

 

Pro muže


o Muž gynekolog smí v Bahrajnu provést vyšetření ženských genitálií jen pomocí pohledu do zrcátka, nesmí se totiž dívat přímo.


o
Ve Švýcarsku nesmějí muži močit ve stoje po desáté hodině večerní, některé ženy by to mohlo vyděsit.


o
V americkém městě Jasper mají manželé zakázáno mlátit ženy tyčemi tlustšími, než je jejich prst.


o
V Arizoně muž může zbít svoji manželku zcela legálně, avšak maximálně jedenkrát měsíčně.


o
V roce 1838 byl v Los Angeles zaveden zákon, dle něhož muž musí mít licenci, pokud si chce dát schůzku se ženou. Muž v tomto městě může také bít svoji ženu, a to koženým bičem. Ten smí být tlustý maximálně 5 cm (pokud se s ženou nedomluví na širším).


o
V Coloradu nesmí muž políbit ženu, která zrovna spí.


o
Chce-li dát muž ve státě Idaho ženě balík sladkostí, musí balíček vážit nejméně 22 kg.


o
Žádný muž si nesmí v Pensylvánii koupit alkohol, pokud k tomu nemá písemné svolení od manželky.


o
Muži z Jižní Karoliny, kteří bijí své manželky, nesmějí pracovat ve veřejné správě. Pokud zdejší muž slíbí manželství svobodné ženě, musí si ji dle zákona skutečně vzít.


o
Muži v Utahu jsou odpovědní za všechny trestné činy, které manželka spáchá v jejich přítomnosti.


o
Některé hotely také dávají podmínku párům, které se chystají u nich přenocovat. Na pokoji musí mít alespoň dvě postele, vzdálené od sebe minimálně 60 cm. Sex v prostoru mezi postelemi je přísně zakázaný. Sex na území hřbitova je v některých státech USA též nelegální.

 

A bonbonek na konec. Trápí-li vás váš adolescent, navrhněte mu společnou dovolenou v Connecticutu. Zde stále platí více než 350 let starý zákon, dle něhož může být zavražděn 16letý chlapec, který zaklel, napadl nebo neposlechl své rodiče.

 

Co říkáte na podobné zákony? Který se vám líbí nejvíc? Myslíte si, že ve státě, kde takové zákony platí, se také dodržují :)?

Reklama