Aktuální trend zdravého životního stylu se odráží také v naší stravě. Věnujeme větší pozornost tomu, co jíme, a do jídelníčku zařazujeme více ovoce i zeleniny. Mezi velmi oblíbené patří saláty, zvláště pak ledové a hlávkové. Znáte salát s cizokrajným názvem baby mangold? Vyznačuje se světle zeleně zbarvenými listy, které mají příjemně nasládnou chuť. Je proto skvělým zpestřením jídelníčků, a to nejen během zimních dnů. Je velmi populární v asijských zemích ale také například ve Velké Británii.

babymangold

Rozšíření sortimentu listových salátů

Češi rádi objevují nové chutě a nebojí se experimentovat. To platí i u sortimentu salátů. Velmi rychle se v českých kuchyních uchytila například rukola nebo polníček, které se na prodejních pultech objevily poměrně nedávno.

Původ a využití baby mangoldu

Původně čínská plodina je velmi bohatým zdrojem vitaminů, zejména vitaminu C a minerálních látek. Výborně se hodí pro použití jak v teplé tak i studené kuchyni. Lehce nasládlé zelené listy je vhodné přidávat do salátů, polévek nebo je například tepelně upravovat podobně jako špenát. Baby mangold výborně doplňuje také maso, a to především rybí a jehněčí, hodí se i k různým druhům sýrů.

Baby mangold koupíte v obchodech Tesco za cenu 49,90 Kč.

Reklama