cl.jpg
Foto: Shutterstock

Na americké stanici CBS se reality show Survivor (Kdo přežije) vysílá už od roku 2000 a má za sebou již jedenačtyřicet řad. Soutěžící, kteří jsou rozděleni do dvou kmenů, se snaží vyjít s dary přírody a málem, které si vysoutěží při plnění fyzicky i psychicky náročných úkolů na tropickém ostrově. Zpravidla je úkolem přežít 39 dní a získat finanční odměnu. V průběhu hry se ovšem soutěžící vzájemně vyřazují na kmenových radách. Dva kmeny se v určité fázi soutěže sloučí v jeden.

Laserové odstranění chloupků
Většina lidí si bez žiletky nebo jiného nástroje k odstraňování přebytečných chloupků už svůj život vůbec nedokáže představit. Trosečníci ovšem tento luxus na ostrově nemají, a tak většina z nich před soutěží absolvuje laserové odstranění ochlupení.

Noční koupání
Vodu soutěžící často využívají k tomu, aby si odskočili na malou. V noci to ovšem mají z pochopitelných důvodů zakázané. Ve tmě by se jim totiž mohlo něco nemilého stát.

Dlouhá kmenová rada
Přestože na obrazovce trvá kmenová rada obvykle jen několik minut, ve skutečnosti je poměrně dlouhá. Natáčejí se vyjádření jednotlivých soutěžících, kamery potřebují měnit úhly apod.

Posoutěžní terapie
Někteří soutěžící uvedli, že stanice CBS poskytuje účastníkům po vypadnutí ze soutěže možnost terapie. Přežívání v extrémních podmínkách se totiž často podepíše na jejich psychickém stavu.

Láska z ostrova
Někteří soutěžící nenajdou na ostrově jen limity svých možností, ale také lásku. Například v jedné řadě s populárními osobnostmi soutěžil Rob Mariano, který si začal románek s Amber Brkich. Ta nakonec vyhrála cenu v hodnotě jednoho milionu dolarů. Vztah vydržel i po opuštění ostrova, po soutěži se vzali a mají spolu čtyři děti.

Speciální testovací tým
V rámci Survivoru funguje skupina lidí, nazývaná také jako dream team, tedy tým snů, která všechny úkoly a překážky ještě před samotnými soutěžícími testuje.

Nejstarší soutěžící
Titul nejstaršího soutěžícího v Survivoru drží Američan Rudy Boesch, který zemřel v roce 2019 ve věku 91 let po boji s Alzheimerovou chorobou. Objevil se v první řadě v roce 2000, kdy mu bylo 72, a potom se zúčastnil i speciální řady s populárními osobnostmi, která se vysílala v roce 2004.

Moderátor matador
Tváří soutěže je její moderátor Jeff Probst, který ji už dlouhá léta moderuje. Značnou část svého života tedy strávil na nejrůznějších tropických ostrovech.

Zdroje: Screenrant, Insider, Wikipedia, ČSFD

Čtěte také: