Kanárský ostrov Fuerteventura je proslulý zejména pro svůj klid a nekonečné pláže s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou všech odstínů modré. Můžete zde jen tak rozjímat, opalovat se nebo se oddávat vodním sportům, ale také se můžete vydat trochu poznávat krásy ostrova. A mezi ně krásné pláže, množství výletů a zajímavá města

 

Pláže:

Fuerteventura je známá zejména pro svůj klid a nekonečné pláže s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou všech odstínů modré.

 

Největší, 30ti kilometrová pláž se rozléhá na jihovýchodním pobřeží ostrova. Její začátek je v blízkosti malého městečka Costa Calma. Tato pláž je velmi známá svou rozlehlostí, využívají jí hlavně sportovně založení turisté, protože jsou zde ideální podmínky pro windsurfing, velmi oblíbený kitesurfing. Pláž je pokryta bílým pískem, v písku se po odlivu tvoří množství lagun.

 

Na severu ostrova, v severovýchodní části jsou velmi známé písečné duny, které turisté velmi vyhledávají. Mořský břeh je velmi členitý a romantický.

 

Moře na Fuerteventuře je vhodné pro potápění a šnorchlování. Díky velmi průzračné vodě a světlému písku je pod hladinou velmi dobrá viditelnost.

 

Města:
Puerto del Rosario je hlavním městem Fuerteventury od roku 1860 a je vystavěno kolem přístavu. V jeho okolí najdete příjemné promenády, parky a klidné uličky. Dominantou města je kostel zasvěcený patronce Virgen de Rosario. Ve dne i v noci nabízí Puerto del Rosario uspokojení jak vašich chuťových pohárků, tak touhy p zábavě a po povyražení.


Bývalým hlavním městem ostrova je Betancuria, založená v roce 1405 dobyvatelem jménem Jean de Bethencourt. Hlavní stavbou starobylého městečka je kostel Svaté Marie, který pochází z roku 1426, ale na konci 16. století byl spolu s většinou města poničen piráty a přestavba byla dokončena až v roce 1691. Historická část města nabízí nejen milé hospůdky, ale také nesčetné prodejny s místním rukodělným zbožím, kde můžete pozorovat zručné řemeslníky při práci. Nezapomeňte se také podívat na bývalý místní klášter, jehož střecha byla prodána v období sucha, aby měli mniši co jíst a pít a který byl opuštěn v roce 1937 na příkaz španělské královny Isabelly II.


Dalším zajímavým místem, kde se potkáte s historií, je Antigua, kde stojí za návštěvu především kostel věnovaný Virgen de la Antigua, který by postaven v roce 1785 a je otevřen veřejnosti od časného rána do pozdního odpoledne. Zajímavým místem je také mlýn a domy v jeho okolí, kde se nachází také místní muzeum a prodejny suvenýrů. Antigua patří k nejstarším městům ostrova a za zmínku stojí i fakt, že nakrátko se stala i hlavním městem Fuerteventury – a to v roce 1812 a pak ještě od roku 1835 do roku 1836.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

 

Reklama