Na zajímavou věc přišla při své návštěvě Mnichova čtenářka Maria 28. Když se ptala na cestu, muži jí radili správně, zato ženy...

Čtenářka Maria 28 si vyzkoušela, jak radí cestu muži i ženy. Muži z toho jasně vychází jako vítězové...


Já a mapa, to jsou dva rozdílné pojmy. Jednou jsem doprovázela kolegu do Mnichova na výstavu motorek a oblečení pro motorkáře, byli jsme domluveni, že první den si projde výstavu sám, já si projdu město a druhý den mu pomůžu s tlumočením u jednotlivých stánků. Měl obstarané vstupenky už z Česka a k tomu byla jízdenka zdarma veřejnou dopravou po celém Mnichově. Tak jsem si z internetu stáhla mapu, pěkně poslepovala jednotlivé díly a těšila se na prohlídku města. Dojeli jsme k výstavišti, tam mi dal jízdenku a já se usadila v metru do vlaku a čekala na odjezd. Z nudy jsem se dala do čtení jízdenky a polilo mě horko. Jízdenka platí pouze ve spojení s tou vstupenkou (a tu měl kolega u sebe), jinak pokuta EUR 40,00. Vlak se rozjel a já na každé zastávce pozorovala z okénka mapu ve stanici na nástupišti a praporek s jejím označením. Až byl praporek v hustě označené části, tak jsem vystřelila a zhluboka si oddechla. Pak už jsem všude chodila pěšky, podle té mapy. Copak v centru do šlo, ale potřebovala jsem najít penzion, kde jsme měli ubytování. Tak jsem se ptala, zajímavé bylo, že když jsem se ptala muže, tak mi poradil dobře a žena špatně. Točila mapou asi jako já. Asi to fakt máme v genech.

Při další návštěvě v Ingolstadtu jsme jeli s kolegou do centra autem na oběd. Prohlédli jsme si trochu město a chtěli odjet zpět do firmy. Ale nepamatovali jsme si, kde jsme nechali auto. Vytáhli jsme mapu, točili s ní celí bezradní a už se k nám scházeli lidé, jestli potřebujeme pomoci. No to jsme potřebovali. Po chvíli jsem si vzpomněla, že tam byla hospoda jen z cihel bez omítky a poblíž autobusové nádraží. Tak to dopadlo dobře a opravila jsem si názor na Němce – tihleti opravdu nebyli žádní studení čumáci, jak se o nich říká.

Maria 28

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama