5a82ef7c46851obrazek.png
Dánsko
– Zde láskou opojení lidé zasílají „Gaekkebrev“, přeložit to můžeme jako „vtipný dopis“. Úsměvná básnička je přenesená na zdobeně vyřezaný papír. Podpis tvoří skupina teček, která obsahuje tolik znaků, co jméno ctitele. Pokud příjemkyně úspěšně uhodne, kdo za milostný dopis poslal, očekává ho na Velikonoční neděli s velikonočním vajíčkem.

Není to ale jediná tradice. Na Valentýna se zde hojně žádá o ruku. Zapomeňte však na klasiku, tento den pokleká žena. Když muž neřekne ano, musí zraněné dámě koupit dvanáct párů hedvábných rukavic nebo punčoch. To není úplně špatná kompenzace…

Finsko – Žádní roztoužení milenci, ale přátelé zde slaví svůj den. Tradičně se zde svolávají staří známí, nebo i například kolegové v práci, a hromadně vymýšlejí různé aktivity. To má také něco do sebe, co říkáte?

Jižní Afrika - „Lupercalia“, tak se jmenuje slavnost, starověký římský svátek, který má v této zemi své tradice. Jednou z nich je to, že si připnete na rukáv jméno svého objektu touhy, a tím mu dáte najevo svou náklonnost.

Ghana - V západoafrickém státě slaví místo Valentýna národní den čokolády. Nebylo by od věci popřemýšlet, jestli tento den by se neměl slavit i v ČR. Jistě by to byl druhý nejoblíbenější svátek ihned po Vánocích.

Japonsko – 14. únor je dnem mužů. Pánové totiž nemusejí na Valentýna nic kupovat, jsou to ženy, které naplno projevují svou lásku a sympatie. Aby jim to ale nebylo líto, o měsíc později se i ony dočkají dárečků. Na Bílý den, který se slaví 14. března, se totiž role obracejí a muži mají zahrnout dámy láskou.

Skotsko – Zkuste si představit, že byste si svého budoucího partnera vylosovala z klobouku. Přesně takto to mají ve Skotsku. Tedy ne, že si ho ihned musejí brát, ale během slavnosti si vytáhnou z klobouku jméno osoby a s tou pak musí celý večer protančit.

Itálie - V Itálii oslavují nejen lásku k člověku, ale i k přírodě. Zamilované dvojice si užívají Valentýna romantickou procházkou, sedí v parku a čtou si knihy nebo vyrazí někam na pláž atd.

Uložit

Reklama