Podívejte se na naše tipy:

1) Malované dějiny Evropy
Autor: Ondřej Müller, Vít Haškovec
Nakladatelství: Albatros
Předpokládaný termín vydání: 19.3.2018

5a4f4ed097193obrazek.pngAnotace:
Malované dějiny Evropy volně navazují na populární kreslený seriál Obrázky z českých dějin a pověstí, který začal vycházet už v 70. letech v časopisu Mateřídouška. V nové knížce děti opět naleznou 80 krátkých komiksových příběhů – a v nich se podívají do zákulisí evropských dějin od pravěku až po dnešek. Společně navštívíme nejdůležitější mezníky ve vývoji našeho kontinentu a budeme se ptát, odkud vyrostly kořeny evropské civilizace. Poznáme odvahu a vynalézavost dávných lovců a dozvíme se, že v Evropě vznikly nejstarší hudební nástroje na naší planetě a pes se tady stal přítelem člověka. S pochodněmi v rukou sestoupíme do hlubokých jeskyní a spatříme vrchol světového umění starý 17 tisíc let. Poznáme těžký úděl prvních evropských zemědělců i slávu starověkých králů a hrdinů, uneseme princeznu Európu na Krétu a postavíme labyrint pro Minotaura. Podíváme se na první Olympiádu, pak si odskočíme do Itálie k Pythagorovi a Archimedovi, a zpátky do Řecka – k výrobci nejstarších počítačů na světě.

Malované dějiny Evropy jsou určeny pro děti od 10 let, s hlavním zacílením na 5. až 7. třídu. Knihu lze doporučit jako doplňkovou pomůcku pro výuku vlastivědy a dějepisu. Kniha je koncipována jako „univerzální dějiny Evropy“ s platností pro celou EU.

2) Nebe je naše
Autor: Luke Allnutt
Nakladatelství: Plus
Předpokládaný termín vydání: 12.3.2018

5a4f558edc644obrazek.pngAnotace:
Rob Coates je šťastný. Má skvělou ženu Annu a malého syna, díky němuž se každý den mění v dobrodružství. Rob Caoates nemá důvod pochybovat, že jsou mu hvězdy nakloněny. Ale to bylo předtím, než se Anna přesvědčila, že s jejich synem něco není v pořádku. Teď Rob chodí jako tělo bez duše a nedokáže překlenout propast, která ho najednou odděluje od Anny, od syna a jeho vlastního života. Jak se má srovnat s tím, co se stalo? Jedinou úlevu nachází ve fotografování míst, která se synem navštívili...

Luke Allnutt je britský autor žijící v Praze s českou manželkou. Ve své prvotině čtenáře dojme i donutí k zamyšlení.

3) V pasti lží
Autor: B. A. Paris
Nakladatelství: Motto
Předpokládaný termín vydání: 29.3.2018

5a4dfbe3d748cobrazek.pngAnotace:
Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť!

Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena.
Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla.

Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit.

A také to, že ji někdo sleduje…

4) Přítelkyně
Autor: Michelle Frances
Nakladatelství: XYZ
Předpokládaný termín vydání: 15.3.2018

Psychologický thriller, velice návykové! Pro fanoušky titulu Do vody od Pauly Hawkins!

5a4f556913892obrazek.pngAnotace:
Holka. Kluk. Jeho matka. A lež, kterou by byla nejradši nikdy nevypustila…

Úchvatný, napínavý psychologický thriller založený na tématu neodpustitelné lži. Autorka ve svém debutovém románu sleduje napjatý vztah dívky, jejího přítele a jeho matky, se kterou by se dokázala identifikovat řada žen, v extrémním, ale uvěřitelném prostředí.

Laura má všechno. Úspěšnou kariéru, dlouholeté partnerství s bohatým manželem a dvacetiletého syna Daniela, který je laskavý, pohledný a talentovaný. Jenže pak potká Cherry. Cherry je mladá, krásná a chytrá, ale nemá stejné možnosti jako Daniel. A touží po Lauřině životě…

Cherry přichází do jejich rodiny a touží být přivítaná s otevřenou náručí, ale Laura má podezření, že Cherry není taková, jak se zdá… Když dojde k tragédii, všichni o ní lžou. Je to zoufalý čin, ale důsledky by změnily jejich životy už navždy…

5) Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
Autor: Jan Kraus
Nakladatelství: Bizbooks
Předpokládaný termín vydání: 22.3.2018
 
5a4f55a2b0afeobrazek.pngAnotace:
Jan Kraus má hodně zkušeností s byznysem. S manželkou Janou ještě za komunistů podnikal v keramice. Pak bez jakýchkoliv zkušeností s minimální znalostí angličtiny organizoval pro Italy stavební veletrh v Praze, poté rozjel velký byznys v oblasti účetnictví, aby si nakonec uvědomil, že jeho parketa je herectví potažmo moderování.

Chtěla jsem po něm knížku Byznys podle Krause. On ale napsal něco trošku jiného…Napsal knížku o životě a vztazích a o životě.

„Neměl jsem nutkání psát knížku. Nenosil jsem ji v sobě roky, abych nyní konečně vyhřezl.

Zavolala mně paní Hozová, že ji překvapila beseda o mém podnikání se studenty v Brně a jestli bych o tom nechtěl napsat knížku.

Podnikal jsem krátce, po počátečním adrenalinu jsem nakonec odešel zpátky k divadlu a do showbussinesu. Byla by to krátká kapitola.

Uvědomil jsem si, že to je tradiční pohled na „byznys“. Jak jsme zvyklí. Kromě něj se ale v životě každého odehrává ještě podstatnější druh „obchodu“. Kde nejde jen o peníze, zisk, náklady a výnosy. Ale o čas, vztahy, přežití, zkušenosti, lásky, zklamání, atd. Obor, ve kterém podnikáme všichni."

6) Dominika na cestě po Jižní Americe
Autor: Dominika Gawliczková
Nakladatelství: CPress
Předpokládaný termín vydání: 12.3.2018
 
5a4f55b45bfefobrazek.pngAnotace:
Cestopis z pera mladé motorkářky, která se proslavila mimo jiné i výpravou se „žlutým cirkusem trabantů“ pod vedení Dana Přibáně. Projela již 25 zemí a její poslední cesta, kterou podnikla sama na vlastní pěst, vedla osmi státy napříč celou Jižní Amerikou. Za deset měsíců zdolala jedenáct tisíc kilometrů. Během cesty čelila přepadení, onemocnění břišním tyfem, bouřce na rovné solné pláni, uvízla v zasněžených čtyřapůltisícových horách, (a to je teprve začátek dlouhého seznamu zážitků a dobrodružství). Kniha bude doplněna o nádherné fotografie, které během své cesty pořídila.

7) Noc
Autor: Bernard Minier
Nakladatelství: XYZ
Předpokládaný termín vydaní: 22.2.2018

5a4dfd5291893obrazek.pngAnotace:
Bouřlivá noc v Severním moři. Vrtulník zmítající se ve větru vysadí Kirsten Nigaardovou na ropné plošině. Norská inspektorka totiž vyšetřuje vraždu jednoho technika.
Během prohledávání jeho kajuty Kirsten objeví sérii fotografií. O několik dní později už sedí v kanceláři Martina Servaze.

Julian Hirtmann, nepolapitelný vrah, kterého policista sleduje už roky, je pořád nezvěstný. A nyní si Servaz prohlíží jeho fotografie, které mu přinesla Kirsten…
Kirsten má ještě další snímek. Je na něm dítě. Na zadní straně je uvedeno křesní jméno: GUSTAV.

Pro Kirsten a Martina je to začátek děsivé cesty, s děsivým nepřítelem na konci…

8) Rozmačkané ego se slaninou
Autor: Lenka Požárová
Nakladatelství: Motto
Předpokládaný termín vydání: 8.2.2018

5a4dfd8f0b08dobrazek.pngAnotace:
Živelná autorka kuchařek Nela má neobvyklý talent kombinovat chutě i komplikovat si život. Rozhodne se zanechat v Praze své vydobyté pozice i podnikání a vyráží k norskému fjordu živit se jako servírka.

Se slušnou dávkou rebelství a perfekcionismu nevydrží dlouho na jednom místě a po půl roce odchází na chladný anglický venkov. Sní o životě v Londýně, vlastním bistru i teple v pokoji. Do cesty se jí pletou neobyčejní muži, neobvyklá jídla i svérázní hosté, mezi jinými třeba Colin Firth.

Na dřeň upřímný i optimistický příběh je o hledání svého místa v životě, boji a usmíření s minulostí. Kniha je samostatným příběhem, ale zároveň i volným pokračováním románu Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice.

Chcete se zapojit do testování? Zajímá vás psaní recenzí knih? Chcete je mít jako první? Zapojte se do našeho projektu! Více se dozvíte ZDE.

Nezapomeňte vyplnit naši anketu ZDE.

Reklama