5a53560256933obrazek.jpg
Nedávno na mne vyskočila na Facebooku Duhová hora, Rainbow Moutain. Hned jsem jí zadala do vyhledávače a zjistila jsem, že je v Peru. To si každý spojuje s Machu Picchu, ale Peru, jak je vidět, nabízí i jiné krásy a pozoruhodná místa. Duhová hora má původní název Vinicunca. Najdete ji sto kilometrů od turisticky vyhledávaného města Cuzco. To je známou vstupní branou ke slavným indiánským ruinám.

Vinicunca je součástí posvátné andské hory Ausangate, její výška 5100 metrů ji řadí mezi vysoké hory. I když se to zdá nemožné, výšlap na vrchol Vinicuncy se dá zvládnout za jeden den. Trek začíná v nadmořské výšce kolem 4000 m a pak jen zdolat cca 15 km s převýšením 1000 m. Chce to ale přípravu, aklimatizaci a dobrou fyzičku. Pohybovat se ve výšce 4000 – 5000 metrů stojí tělo pěkný výdej energie, navíc hrozí riziko zdravotních komplikací, které jsou s touto výškou spojené. Překonat tyto možné překážky ale stojí za to.

Ideální cestou, jak se dostat na Duhovou horu, je propojit se s místní cestovní agenturou ve městě Cuzco, která vám zajistí cestu a průvodce. Cena se dle zkušeností ostatních pohybuje kolem 1000–1500 Kč na osobu. Už samotný výstup je krásný, kouzelná krajina velehor, horská jezera, pasoucí se lamy a alpaky. Dobrou zprávou je, že Vinicunca není tak turisticky vyhledávaná, tudíž se zde nepotkáte se zástupy cestovatelů jako například na Machu Picchu.
5a5355dcd9b0bobrazek.jpg
Ausangate je hora v peruánských Andách, konkrétně v horské oblasti Cordillera Vilcanota. Nachází se přibližně 100 km jihovýchodně od města Cuzco. Vrchol dosahuje výšky 6384 m n. m. Šestidenní trek okolo Ausangate překonává čtyři horská sedla v nadmořské výšce přibližně 4800 až 5200 m. Ausangate místní Indiáni považují za posvátnou horu. Už v době před Inckou říší se na ní vypravovali poutníci, aby uctívali bohy a nabízeli jim obětiny a tato tradice u mnohých obyvatel přetrvala i v současnosti.5a535623c0ec9obrazek.jpg

Zajímavé cestopisy se zkušenostmi, jak se na Vinicuncu dostat, co sebou zabalit a jak zvládnout nadmořskou výšku:

Jak se vám toto místo líbí? Je to krása, že?

Moje články:

Uložit

Uložit

Uložit