Další anonymní čtenářka trochu nevěří „čestnosti“ dnešních krematroií. Přesto by jednou chtěla být zpopelněna, představa, že se její tělo rozkládá v půdě, ji děsí...

Také tato čtenářka si řála zůstat v anonymitě, její přání plním...


Dobrý smuteční den Vám všem. Dnešní téma je sice smutné, ale na druhou stranu týká se nás všech.

Jak se říká, všichni musíme nahoru. Určitě každý z nás pomyslel na smrt, i já jsem se při těchto myšlenkách přistihla.

Svým způsobem jsem ještě mladá, a tyto myšlenky jsou předčasné, ale v dnešní době člověk nikdy neví. Lidi jsou schopni ubližovat, být nezodpovědní na silničním provozu a dokážou i zabíjet, vraždit. Já bych si přála umřít přirozenou cestou jako moje babička, která umřela ve spánku a netrápila se. Za to můj blízký kamarád ten takové štěstí neměl,tomu zjistili nádor, chodil na ozáření a měl zdlouhavou a bolestivou smrt. Určitě si přeji poslední rozloučení v kruhu svých blízkých a přátel, kterým na mě záleží (záleželo).

Někde u stropu se vznáší má duše a sleduje pohřební obřad, dle svých představ. Blízcí stojí ve smuteční síni a já žasnu, kolik odstínu může mít černá barva. Zanedlouho se z reproduktoru začnou ozývat tóny mých oblíbených písní, a mým blízkým se vybaví ty nejhezčí vzpomínky na mou osobu. Sice roní slzy ale mne to těší, protože je to od srdce. K mikrofónu přichází profesionální řečník a povídá pár slov z mého, doufám že dlouhého života. Při pohřbu je určitě nejtěžší chvíle zacinkání zvonku a zajíždění rakve, zažila jsem to osmkrát. Kdyby to bylo možné už bych to nikdy zažít nechtěla. Určitě vím, že chci být spálená, nechci být ožíraná někde v zemi všiljakou havětí. Pamatuji si jak nám vždycky říkala babička, jak mne klepne pepka, hoďte mne do popelnice a my jí odpovídali, ještě by nás za to zavřeli. Nevím zda bych chtěla být rozptýlena asi bych byla radši kdyby si mé pozůstatky nechal někdo u sebe ale kdo by to byl???? Kdo by si mě nechal doma???

Čert ví, zda nepálí více osob najednou a lidé mají v urnách směsi lidí. Je to šílené ale je to možné. Hodněkrát jsem se také zamyslela nad tím, že člověk za pohřeb zaplatí docela hodně peněz, rakev ta také nestojí málo. Myslíte že ty rakve také páli, já si nejsem jistá. Myslím že nééé.

Proč by to dělali když za to prakticky ušetří. Ale to opravdu spekuluji.

Pěkný zbytek dne,
Anonym

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 4. 2013: Pohřby

  • Máte rozmyšlené jak a kde chcete být pohřbena?
  • Vědí o tom vaši příbuzní?

Příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 11. dubna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jsem zvědavý na vaše představy a na to, co pro ně děláte. Samozřejmě tu mám pro jednu z přispěvatelek připravený dárek: krásnou knížku Romantická řeč kvetin. Nezapomeňte, že váš příspěvek by měl být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

kniha

Reklama