Jan Tříska, Jan Kačer a Jan Hrušínský, se setkali na autogramiádě v Paláci knih Luxor v centru Prahy, kde podepisovali knihu Divadlo s rodokmenem – knihu to tom, jak vznikalo představení, v němž spolu hrají.

křest

Jan Tříska, Jan Kačer a Jan Hrušínský, kteří spolu excelují v Divadle Na Jezerce v úspěšné hře francouzské dramatičky Yasminy Rezy Kumšt, se setkali v pondělí 13. června na autogramiádě v Paláci knih Luxor v centru Prahy, kde podepisovali knihu Divadlo s rodokmenem. Tuto výpravnou monografii o Divadle Na Jezerce napsala renomovaná teatroložka Marie Valtrová.  „Kumšt je na Jezerce specifické představení, které uvádíme sériově jen jednou nebo dvakrát do roka a právě nyní jej máme na repertoáru. Hrajeme v květnu a v červnu sérii dvaceti představení a tudíž se všichni tři protagonisté  - Tříska, Kačer a Hrušínský - mohli autogramiády zúčastnit. Kniha Divadlo s rodokmenem podrobně zachycuje vznik představení Kumšt. Jednak v mé korespondenci s Janem Třískou, ve vtipném a výstižném pohledu Jana Hřebejka a také ve velmi otevřených rozhovorech se zmíněnými herci. Kumšt má za sebou již 180 beznadějně vyprodaných repríz,“ řekl ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

podpis

Jan Tříska má podle svých slov představení Kumšt velmi rád. „A stejně rád jsem šel i na autogramiádu. Fakt, že jsem tu s přáteli a kolegy - Honza a Honza a Honza - mi dělá radost,“ uvedl. Díky mimořádnému zájmu o vstupenky se divadlo rozhodlo uvádět tuto hru i v příští sezóně. Všichni tři Janové také budou mít zanedlouho svátek, který oslaví 24. června.  Jan Tříska si jej připomene v Americe. V tento den již bude zpátky v Los Angeles, kde žije.

Reklama