Zvládat péči o malé dítě dá někdy maminkám zabrat. Zvlášť, když se vyskytne nějaký problém a maminky hledají řešení, jak vše co nejlépe zvládnout. Protože miminko neumí mluvit a jen nespokojeně pláče, je často tato situace stresující. Jedním z problémů, které potkají velké procento maminek jsou potíže spojené se zažíváním miminka.

Není rozdíl v tom, zda dítě kojíte, nebo je na mléčné stravě, mohou ho postihnout známé „prdíky“ a nadýmání, ublinkávání nebo zácpy a koliky. Mnoho maminek si s tím neví rady, miminko pláče a pomoc nepřichází.

baby

Proto chceme na toto téma rozpoutat diskusi. Jestli tyto problémy aktuálně řešíte, zapojte se do diskuse. Zapojte se do ní i vy, které již máte větší děti a s těmito situacemi máte zkušenosti – co fungovalo, co ne, jak se chová nebo chovalo vaše dítě. Zajímá nás také, kdo vám poradil, na koho jste se obrátila.

Výzva pro maminky: Na podzim 50 maminek testovalo speciální mléka Hami Citlivé bříško, budeme rádi, když nám do této diskuse napíší i svůj názor na řešení problému s dětským zažíváním.

Hami

Chceme diskutovat na tato témata:

  • Máte zkušenosti s ublinkáváním miminek?
  • S prdíky a bolestmi bříška?
  • S nadýmáním?
  • Víte, co je příčinou těchto problémů?
  • Kdo vám nejlépe poradil?
  • Jak dlouho tyto problémy trvaly?
  • Co byste poradily maminkám, které tyto problémy řeší?
  • Pokud jste kojila, měnila jste jídelníček, aby dítě nemělo potíže?
  • Pokud jste nekojila, upravila jste dítěti jídelníček? Jak, co mu pomohlo?
  • Vyzkoušela jste speciální řadu mlék Hami Citlivé bříško? Pokud ano, jakou s ním máte zkušenost?

Za vaše názory vám děkujeme. Věříme, že budou přínosem pro maminky, které tyto problémy teď řeší.

Proč k těmto problémům dochází?

S největší pravděpodobností to může způsobovat ještě neúplně vyvinutý trávicí systém a také to, že miminko se zpočátku příliš nehýbe. Projevy těchto zažívacích problémů jsou často vázané na jídlo – začínají obvykle v polovině krmení a trvají různě dlouho ještě po něm. Průměrně 55 % kojenců má v prvním roce tyto potíže.

Partnerem naší diskuse jsou mléka od Hami z řady Citlivé bříško.

Jak se těmto problémům vyhnout? Vyzkoušejte, pokud nekojíte, speciální mléka:

baby

Naším tipem, jsou speciální mléka Hami Citlivé bříško, která mohou maminkám přirozeným způsobem pomoci od problémů jejich miminek. Mléka byla vyvinuta na základě studií, které přinesly skvělé výsledky v řešení problémů malých dětí se zažíváním, jako je ublinkávání, nadýmání, koliky či zácpy. Výrobky jsou k dispozici od narození a od ukončeného 6. měsíce – více informací na stránkách ZDE. Méka Hami jsou doporučená Českou pediatrickou společností, více se dozvíte ZDE

Na co si dejte pozor? Náš tip pro začátek použití speciálních mlék Hami Citlivé bříško
Při přechodu na speciální kojenecké mléko několik dní nebo až jeden týden vydržte. Trávicí systém miminka si na nové mléko chvíli zvyká a mléko nemusí zabrat ihned. Pokud vydržíte, úleva se dostaví. V případě přetrvávajících potíží se však poraďte se svým lékařem.

Doporučujeme: Raději nepoužívejte speciální mléko v kombinaci se standardním. Efekt na zlepšení problémů se tím výrazně snižuje.

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další info na obalech a webových stránkách výrobce. Potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely.

Získejte dárek!
Zapojte se do diskuse, máme pro vás v redakci dárek, který vás potěší: Balíček s kosmetikou Johnsons Baby pro 5 z vás.

Reklama