Zvládat péči o malé dítě dá někdy maminkám zabrat. Zvlášť, když se vyskytne nějaký problém a maminky hledají řešení, jak vše co nejlépe zvládnout. Protože miminko neumí mluvit a jen nespokojeně pláče, je často tato situace stresující. Jedním z problémů, které potkají velké procento maminek jsou potíže spojené se zažíváním miminka.
Není rozdíl v tom, zda dítě kojíte, nebo je na mléčné stravě, mohou ho postihnout známé „prdíky“ a nadýmání, ublinkávání nebo zácpy a koliky. Mnoho maminek si s tím neví rady, miminko pláče a pomoc nepřichází.
Proto chceme na toto téma rozpoutat diskusi. Jestli tyto problémy aktuálně řešíte, zapojte se do diskuse. Zapojte se do ní i vy, které již máte větší děti a s těmito situacemi máte zkušenosti – co fungovalo, co ne, jak se chová nebo chovalo vaše dítě. Zajímá nás také, kdo vám poradil, na koho jste se obrátila.
Výzva pro maminky: Na podzim 50 maminek testovalo speciální mléka Hami Citlivé bříško, budeme rádi, když nám do této diskuse napíší i svůj názor na řešení problému s dětským zažíváním.
Chceme diskutovat na tato témata:
- Máte zkušenosti s ublinkáváním miminek?
- S prdíky a bolestmi bříška?
- S nadýmáním?
- Víte, co je příčinou těchto problémů?
- Kdo vám nejlépe poradil?
- Jak dlouho tyto problémy trvaly?
- Co byste poradily maminkám, které tyto problémy řeší?
- Pokud jste kojila, měnila jste jídelníček, aby dítě nemělo potíže?
- Pokud jste nekojila, upravila jste dítěti jídelníček? Jak, co mu pomohlo?
- Vyzkoušela jste speciální řadu mlék Hami Citlivé bříško? Pokud ano, jakou s ním máte zkušenost?
Za vaše názory vám děkujeme. Věříme, že budou přínosem pro maminky, které tyto problémy teď řeší.
Proč k těmto problémům dochází?
S největší pravděpodobností to může způsobovat ještě neúplně vyvinutý trávicí systém a také to, že miminko se zpočátku příliš nehýbe. Projevy těchto zažívacích problémů jsou často vázané na jídlo – začínají obvykle v polovině krmení a trvají různě dlouho ještě po něm. Průměrně 55 % kojenců má v prvním roce tyto potíže.
Partnerem naší diskuse jsou mléka od Hami z řady Citlivé bříško.
Jak se těmto problémům vyhnout? Vyzkoušejte, pokud nekojíte, speciální mléka:
Naším tipem, jsou speciální mléka Hami Citlivé bříško, která mohou maminkám přirozeným způsobem pomoci od problémů jejich miminek. Mléka byla vyvinuta na základě studií, které přinesly skvělé výsledky v řešení problémů malých dětí se zažíváním, jako je ublinkávání, nadýmání, koliky či zácpy. Výrobky jsou k dispozici od narození a od ukončeného 6. měsíce – více informací na stránkách ZDE. Méka Hami jsou doporučená Českou pediatrickou společností, více se dozvíte ZDE
Na co si dejte pozor? Náš tip pro začátek použití speciálních mlék Hami Citlivé bříško
Při přechodu na speciální kojenecké mléko několik dní nebo až jeden týden vydržte. Trávicí systém miminka si na nové mléko chvíli zvyká a mléko nemusí zabrat ihned. Pokud vydržíte, úleva se dostaví. V případě přetrvávajících potíží se však poraďte se svým lékařem.
Doporučujeme: Raději nepoužívejte speciální mléko v kombinaci se standardním. Efekt na zlepšení problémů se tím výrazně snižuje.
Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další info na obalech a webových stránkách výrobce. Potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely.
Získejte dárek!
Zapojte se do diskuse, máme pro vás v redakci dárek, který vás potěší: Balíček s kosmetikou Johnsons Baby pro 5 z vás.
Nový komentář
Komentáře
Ahoj holky, přidávám svou zkušenost, snad Vám pomůže. Taky nás trápily větříky asi týden po porodu, probitické kapky Biogaia u nás nezabraly. Pomohl mi čistě přírodní produkt firmy OKG emulips anýz, který bere kojící matka, nebo se kape i miminku, hlavně pokud nekojíte – za mě můžu říct, že do týdne byl klid, nevím, co je to laktační krize a syn skvěle prospíval, mimo to jsem neplánovaně zhubla 5 kilo. Dělali si ze mě srandu, že mi teče smetana. Kojila jsem cca do roka a osmi měsíců, pak už malý nechtěl. Kromě větříků podporuje i tvorbu mateřského mléka, známá díky němu kojila dvojčata do 10m, a to z porodnice odcházeli s příkrmem. Ze svého okolí mám od všech kladnou zkušenost. Kdybyste chtěli pomoct, mám emulips doma. Mějte se a krásně a hodně spokojených miminek!!
Katka
smidovak@gmail.com
Mě se miminko za pár týdnů narodí, tak jsem zvědavá co a jak bude:-).
Nadýmání synka trápilo hodně - naštěstí už z toho trochu vyrostl
Mléko proti nadýmání jsem díky ženě-in vyzkoušela a osvědčilo se, takže ho kupujeme i nadále. Když jsem musela začít přikrmovat kvůli nedostatku mléka, byla to muka, pořád samý pláč, nic nám nesedlo, ale teď už je to jen minimálně.
Mléko jsme vyzkoušeli a dítěti chutnalo. Spokojenost. Budeme v něm pokračovat i nadále.
efulka — #57noo, starší má dva roky a 4 měsíce a doteď má problémy s trávením...tím ale nechci strašit, nebo děsit, holt má jen citlivé zažívání a do toho reflux (kojila jsem ho plně do 9.měsíce, pak teprve byl ochotný něco jiného sníst - prostě teprve pak přišel jeho čas . A mladší (7 měsíců) mu jde zdárně v šlépějích ......
mléko Hami citlivé břížko pomohlo dnes ma Kristýna
13 měsíců problém nemá.
haninab — #53 To jo, nejdůležitější je to "přetrpět" a ono se to jednoho dne musí zlepšit :)
fati — #47 Ty joo a do dvou let to může trvat než se to ustálí? Mě právě dcerka nechce vůbec plykat příkrmy, takže jedeme stále na mlíku - bude mít 7 měsíců. Vůbec nevím, jak ji "naučit" polknout cokoliv ze lžičky :(
Umělé mléko jsem u svého dítěte nikdy nepoužila. Měla jsem sice problémy s kojením (po císařském řezu), ale vše jsem řešila odstříkáváním tak dlouho, dokud jsem neměla dost mléka. Syn byl 8 týdnů krmený přes prst, protože neměl sílu tahat. Po 8 týdnech už pil sám. Po jedné zkušenosti, že mě zelí nadýmá, jsem ho do jídelníčku nezařazovala. Pila jsem čaj pro kojící maminky a snažila jsem se o dostatek tekutin. Na alkohol ani kávu jsem chuť neměla. Takže kojení pro mě byla radost. Syn prospíval. Plně kojený byl cca 8 měsíců. Kojení jsme ukončili po mém nástupu do práce, když synovi byly 3 roky a 14 dní. S ublinkáváním jsem se naštěstí u mého dítka nesetkala. Nicméně každý jsme jiný a třeba to při dalším dítku bude jinak, nechám se překvapit.
Mléko Hami citlivé bříško mé dcerce Danielce pomohlo proti kolikám,každý den ji moc trápili bolesti bříška a po mléku Hami se tyto potíže velmi zmírnili a po týdnu vymizeli téměř,u Hami jsme už zůstalivím,že je pro mou dcerku tohle mléko nejlepší
Ano mlíčko HAMI při nadýmání nám pomohlo, ikdyž si myslám, že hlavní v těchto chvílích je vydržet, být trpělivý, laskavý, miminko chovat a prostě to přežít:-)
diplopeta — #8 tato diskuze není zbytečná zkusila jsem masáž zad olejem a fakt to funguje prcek "pásl", já mu masírovala záda a vzduch šel pryč vrchem i spodem, výsledkem bylo spokojené mimino
nas taky trapily hodne koliky a opravdu po zakoupení speciálních mlíček už bylo lepe :-)
Zácpa i koliky trápily naši 7 měsíční Danielku dosti často. Vyzkoušeli jsme Hami mlíčko a tyto problémy se dosti upravily.
moje děti jsou už na to velké...
Malá měla problémy s blinkáním i průjmem. Takže jsme zkoušeli hypoalergenní mlíko, zahuštěné mléko, ... ale jsem ráda, že už zas normální mléko může a pije a je to jen minulost.
efulka — #33začli jsme i s příkrmy, no zhoršilo se to, koliky opět úporné, zácpa ještě větší (i ze zeleniny, i z ovoce, i z kaší), takže se vracíme ke kojení a příkrmy jen po půl lžičce denně. No a do toho do vody rozpuštěnou lactulozu na zácpu... ale jak říkám, stejnými problémy si prošel i starší, takže vím, co mě čeká a jak dlouho
Hami mlíčko při nadýmání jsem testovala na své neteřince a byla spokojená, bříško nebolelo, takže spokojenost.