Sterilovaný hrášek patří k nejoblíbenějším výrobkům nakupovaných na českém trhu zvláště pak ve vánočním období, kdy je naprosto nezbytný v bramborovém salátu. Otázkou však zůstává, který konzervovaný hrášek je ten nejkvalitnější a který se nejvíce blíží chuti a struktuře čerstvého hrášku?

Časopis dTest dal v prosinci 2016 spotřebiteli nakouknout „pod víčko“ jednadvaceti sterilovaným hráškům prodávaných na českém trhu. Mezi kritéria hodnocení zahrnul vzhled, velikost, tvar, barvu, konzistenci, chuť, vůni a celkový dojem. Ve všech těchto atributech si hrášek Bonduelle v mírně slaném nálevu odnesl jasné prvenství a stal se tak absolutním vítězem testu. Výsledek testu a jasné prvenství v něm, je tak jen potvrzením záruky vysoké kvality výrobků, za kterou se značka Bonduelle zaručuje.
Kvalitu, kterou značka Bonduelle přináší spotřebiteli na český trh, je zaručena vysokou kvalitou zpracování, na které pracuje již 90 let. Bonduelle Hrášek je sklízen ve fázi nejvyšší zralosti, ihned po sklizni je převezen do blízké továrny, kde je očištěn a zakonzervován maximálně do 4 hodin od sklizně.

Čas při zpracování hraje velmi důležitou roli. Je totiž prokázáno, že zelenina po sklizni dramaticky ztrácí obsah svých vitamínů a 1. den po sklizni může obsahovat až o 60% vitamínů méně než v době sklizně. Proto má Bonduelle veškeré své zpracovávající továrny umístěny v těsné blízkosti polí, aby mohl svým spotřebitelům přinést výrobky, které chutnají jako čerstvé.

 

Reklama