Poštovní schránka se občas těmito úžasnými nabídkami jen hemží. Super zájezd, možnost oběda a výlet na nějaké úžasné místo v naší republice, občas v Polsku se zastávkou na trzích.

Méně výrazně je upozorněno na prezentaci jakéhosi zboží.

 

A jak takový výlet vlastně probíhá? Brzy ráno nasednete do autobusu a dost dlouho objíždíte okolní obce a sbíráte další pasažéry.

 

Naivně jsem si myslela, že dorazíme na místo výletu, kde nepozorovaně zdrhneme z předváděčky a budeme si užívat horského vzduchu, neboť cíl byl v Janských Lázních… Chyba lávky. Navezli nás do jakési obce daleko před horami, kde nebylo nic než jedna sámoška.

Chytrý tah, lidi nemohli zdrhnout.

Stejně ale ona předváděčka byla přehlídkou trapnosti, docela nechápu mentalitu lidí živících se vychvalováním pochybného zboží. Nevím proč, ale ten člověk mi připomínal kulturního referenta na zájezdech ROH – asi tou zapáleností.

Někteří důchodci nadšeně přizvukovali, tvářili se nadšeně, popíjeli  kávu zdarma a nehleděli na svůj tlak, neboť vaření v těch úžasných hrncích jim zaručí nejméně stoletý život! Bylo to nekonečné… Asi po dvou hodinách jsem to vzdala a zbytek proseděla v jakési hale onoho kulturáku, cucala vodu, louskala Paraleny a snažila se zahnat migrénu spánkem…

Abych si teda aspoň užila ty hory…

Konečně předváděčka skončila, všichni si vyzvedli dárek zdarma a překvapivě dost jedinců si s sebou neslo obrovské balíky s oním jedinečným zbožím…

 

Na prohlídku horského lázeňského městečka byla nakonec jen pouhá hodina.

Hodina horského ovzduší mě kupodivu oživila, takže mě přešla i ta totální otrávenost z promarněného výletu. Bylo tak krááásně! Procházka po horském lázeňském městečku rozhodně stála za to.

Tak jsme měli výlet za stovku!!!!

 

Dospěla jsem k závěru, že je to dobrý levný výlet pro lidi s dobrými nervy. Nebo pro nadšence z těchto předváděček.

 

Ale pozor na nabízené úžasné nezbytnosti do domácnosti…

Zboží na těchto akcích zpravidla nebývá kvalitní a téměř vždy je alespoň nehorázně předražené. Proto si pamatujte, že:

 

-         zboží lze vrátit do 7 dnů bez udání důvodu

-         na dárky ke zboží se záruka nevztahuje, čili když nebude fungovat rychlovarná konvice darovaná k dekám, máte smůlu…

-         pozor na kvalitu (deky udávané jako přírodní se doma po vybalení ukáží jako čistá syntetika – a dát 25 000,- Kč za umělé deky může jen šílenec. Mimochodem i pravá ovce je mnohonásobně levnější.)

-         u léků vyžadujte certifikát o tom, že je u nás přípravek schválen jako léčivo

-         mějte alespoň obecný rozhled o cenách v obyčejných kamenných obchodech

 

Někdy je ale fakt lepší si na ta zajímavá místa z letáčků dojet autem...

Reklama