Za návštěvu rozhodně stojí „Popelčin“ zámek Moritzburg, kde se natáčela známá česká pohádka Tři oříšky pro Popelku. Na zámku se každoročně pořádá výstava kostýmů a rekvizit z oblíbené pohádky. Po prohlídce zámku se přesunete k pevnosti Königstein, kde se koná historicko - romantický adventní trh zvaný Zimní pohádka.

Popelčin zámek Moritzburg a advent v pevnosti Königstein 
5bbb3d70e9e9fobrazek.png

Krásný advent můžete zažít také Rakousku, ve štýrském městě Graz. Čeká vás prohlídka historické části města s průvodcem -  zámecký vrch Schlossberg s Hodinovou věží, náměstí Zvonkohry, Zemský dům a zbrojnice, Mauzoleum a kostel Svaté Kateřiny. Dále uvidíte největší adventní kalendář na světě, ledový betlém,který je vytesaný z téměř 50 tun ledu a nostalgickým čertovým kolem. Po prohlídce máte volný program k návštěvě trhů.

Adventní trhy ve štýrském Grazu

5bbb3da755072obrazek.png
Nádherné adventní trhy v Polsku ve Wroclawi mají nezapomenutelnou vánoční atmosféru. Vychutnáte si tradiční sváteční trhy s vůni medu, punče, klobás a spousty dalších dobrot za zvuku vánočních koled. Průvodce vás zavede na krásná místa jako je Tumský ostrov a Staré Město.

Adventní Wroclav

5bbb3dd527015obrazek.png
A pokud se chcete i malinko bát zavítejte na Mariazell a průvod čertů v Rakousku. Maličké městečko Mariazell leží v Horním Štýrsku jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím. Stánky jsou vyrobené ze štýrského smrkového dřeva, kde naleznete řemeslné výrobky a místní speciality.

Mariazell a průvod čertů

5bbb3e00648f4obrazek.pngDalší krásné a zajímavé adventní zájezdy naleznete na stránkách cestovní agentury Linda www.calinda.cz

Reklama