Není mnoho hradů, které by byly spolu tak nerozlučně spjaty, jako Točník a Žebrák. Vyslovíte-li jméno jednoho, musíte dodat i název druhého. Návštěva obou stojí za to. Točník v tuto sobotu snad jen o malinko víc.

V sobotu 25. června od 10.00 do 17.00 hod. proběhne na nádvoří hradu Točník 1. ročník Festivalu kreativní tvorby pro děti a rodiče.

hradtocnikzebrak

v popředí zřícenina hradu Žebrák, v pozadí hrad Točník

nadvori

nádvoří hradu Točník

  • Na festivalu kreativní tvorby budou moci rodiče ukázat svým dětem dílny s keramikou, hrnčířstvím nebo šperkařstvím. Děti si také budou moci sami vyrobit hračky, budou si moci malovat, kreslit různými technikami dle vlastního výběru na různé upomínkové předměty a dárky, modelovat, vázat košíček či květinu, hrát si s modelínou nebo funkčním pískem.
  • Pořadatelé akce vyzkouší rodiče i děti, jak si povedou na farmářské stezce ve spolupráci s nejlepšími farmáři, ocitnou se v archeologické vesnici nebo na indiánské stezce.
  • V prostorách hradu bude také plno nádherných hraček od Olymptoy, Playmobilu a LEGO, překvapením bude i „koutek budoucnosti“ s Vodafone.
  • Pískoviště bude plné farmářských strojů a pro protažení těla zde bude hrát spousta krásných písniček, u kterých se bude tančit například Zumba.
  • Prodávat se budou letní jahodové koláče, které určitě zachutnají dětem i dospělým. A už jen pro děti bude ukryt poklad v „ježibabím doupěti“. Z pokladu se pak dostane na každého dětského návštěvníka.

akce

probíhající dětské akce na hradě Točník

Vstupné na festival

jednotlivě: 100 Kč

rodinné vstupné: 300 Kč

Doprava

Autem: Po dálnici D5 odbočte na 34 km do Prahy na Točník, Žebrák.

mapa

Autobusem: Z Prahy Nových Butovic jezdí linka na Žebrák. Chcete-li na Točník, v Žebráku přestupte na autobus, který jede na Točník. Jedete-li ze Zbirohu, je nutné přestupovat buď v Hořovicích, nebo ve Zdicích.

dolů

parkoviště pod hradem Točník, v dáli zřícenina hradu Žebrák

Navštivte společně se svými dětmi už tuto sobotu 25. června hrad Točník a nevynechejte ani nedaleký Žebrák.

Více o akci na www.parktriveze.cz/akce-2011 nebo www.tocnik.com, www.triveze.cz

Hrad Točník stojí za návštěvu i kdykoliv jindy

Majestátní hrad Točník byl založen králem Václavem IV. a s jeho jménem je dodnes neoddělitelně spjat. Hrad, opuštěný přibližně od 17. století, byl v poslední době rozsáhle rekonstruován a stal se centrem šermířů z širokého okolí. Každoročně se zde konají historické slavnosti a v podhradí se odehrávají středověké bitvy. Toto místo stojí za návštěvu v každém období.

Více informací naleznete na stránkách: www.tocnik.com

hrad

hrad Točník zblízka

ptak

na hradě stále probíhají nějaké akce...

pohled

krásný je i pohled dolů do údolí pod hradem

zdroj: www.kudyznudy.cz a www.tocnik.com

Čtěte také:

Reklama