Nějak se to komplikuje - je film, na který si zajděte. V hlavní roli budete obdivovat úspěšnou cukrářku Jane (Meryl Streepová) a jejího exmanžela, právníka Jakea v podání Aleca Baldwina.m

Zápletka je ze života a možná se něco podobného stalo už i vám. Jane se po deseti letech po rozvodu znovu zaplete se svým, už znovu ženatým, exmanželem, který s ní zahýbá mladé krásné současné manželce, se kterou byl před lety nevěrný své prví ženě. Paradox. On se totiž do své první ženy znovu zamiluje.

n

Náhodnému pozorovateli něco takového bude připadat nemožné. Padasátnice v podání Meryl je úplně obyčejná, nijak zvlášť atraktivní stárnoucí žena, které dá Jake přednost před mladou sexbombou s vlasy po pás a rty, o kterých sní všichni muži.

Takovou pohodu a zázemí, navíc podtrženou vybranými lahůdkami, kterou dokáže vykouzlit, však mladá manekýna zařídit neumí. A Jakeovi se po ní setsakra nostalgicky zasteskne. Oba si své životy pěkně zkomplikují. Jane je zmatená, z počátku neví, jak s novou situací naložit, navíc řeší dalšího nápadníka, kterým je Adam - bytový architekt, který jí původně měl pouze vylepšit kuchyň.

v

Jakea, nebo Adama? Který z nich vyhraje? To vám neprozradím, na to se jděte podívat na vlastní oči. Čekají vás vtipné gagy, trochu napětí i úvah, jak byste se v takové situaci samy zachovaly. I když je však film inzerován jako komedie roku, pod křeslo smíchy asi padat nebudete. Je spíš úsměvný než směšný, ale zato se na vás navalí hodně citu a psychologických otázek.

Po záplavě krvavých thrillerů nebo sladkobolných cajdáků je to ale realistický pohled na možné lidské slabosti, kterým stoprocentně uvěříte. Líbit se vám bude ještě víc, jste-li ve věku 35-50 let. Svobodné slečny bez životních zkušeností si, myslím, film nijak zvlášť neužijí. Premiéra je do kin naplánovaná na dnešek, 21. ledna 2010.

Reklama