Pro velikonoční období jsme v Galerii umění pro děti v Praze připravili velmi zajímavé workshopy pro děti s jejich rodiči. Zajímavě si připomeneme velikonoční příběh se Zuzanou Požárovou a děti si vytvoří papírové divadélko či komiksový příběh. S Honzou Šimrem zase netradiční velikonoční dekorace z materiálů běžného denního „odpadu“.

Galerie

So 7. 4. Velikonoční pašije se Zuzanou Požárovou

Pašije - Velký velikonoční příběh. Znáš ho? Víš, proč mají o Velikonocích dny svá jména? Proč hrkají řehtačky? Všechno se dovíš. Se Zuzanou Požárovou si vyrobíš obrázkový komiks nebo papírové divadélko a můžeš pak příběh sám převyprávět.
(od 10,00 se bude tvořit komiks, v kurzu od 14,00 papírové divadélko, věk nerozhoduje)

Ne 8. 4. Velikonoční dekorace a aranžmá s Honzou Šimrem

Vytvořte spolu s Honzou dekorace, aranžmá z obalů či dalších věcí, které denně vyhazujete (např. plata od vajíček, staré noviny, skořápky) na téma Velikonoce. Honza pro kurz vybral dva výrobky: aranžmá na stůl a velikonoční věnec na dveře. Budeme lepit, malovat, stříhat, trhat, sešívat (kancelářskou sešívačkou). Veškerý materiál bude na místě.
(od 14,00 - 17,00 pro děti od 4 let a jejich rodiče)

DALŠÍ AKTIVITY NA DUBEN

dnes, tedy 4. 4. 2012
Fotokresby z lesa s Lindou Čihářovou
Fotokresby jsou zvláštní technika, která kombinuje jednu z nejstarších a nejnovějších technologií zobrazování: kresbu a fotografii. Fotokresby pomáhají probouzet v dětech fantazii a dovolují dětskému podvědomí ukázat, na co právě myslí. Výhodou této techniky je, že se kreslení nemusí bát ani ty děti, které si jinak před prázdným papírem neví rady. Mohou se totiž inspirovat barevnými skvrnami, vystupujícími tvary zvířat a věcí, které mohou představovat jak lesní bytosti, tak myšlenky skryté hluboko v nitru. (dopolední od 11,00 do 13,00 hod., odpolední od 16,00 do 18,00 hod.)

10. 4. 2012
Veselé obličeje se Shalomem Neumanem
Při tvorbě svých děl se Shalom řídí zcela odlišnými pravidly a rád by k tomu vedl i děti. Chce jim ukázat, že výtvarné umění se neomezuje pouze na tradiční disciplíny jako je malířství, sochařství, grafika, video nebo digitální fotografie, ale že je lze vzájemně kombinovat a propojovat. Shalom využívá vyhozené nebo odložené předměty každodenního života, které už jejich původní majitelé nepotřebují, a dává jim nový význam, když je umísťuje v neobvyklých spojeních do svých koláží. Jeho instalace je příležitostí pro děti vidět, že se umění se dá tvořit z předmětů, které se běžně vyskytují kolem nich. (dopolední od 11,00 do 13,00 hod., odpolední od 16,00 do 18,00 hod.)

12. 4. 2012
Navrhujeme oblečení technikou koláže a dokreslování s Honzou Šimrem
Budeme stříhat, trhat, lepit, kreslit, cákat, malovat prsty nebo mačkat. Všechny tyto techniky můžete využít k tvorbě návrhů oblečení formou koláže. Své výrobky budete mít možnost vystavit u nás v galerii (do dalšího kurzu) nebo si je odnesete domů.
(od 9,30 - 11,30 pro děti od 3 - 6 let; 16,00 - 18,00 pro děti od 7 - 13 let)

14. 4. 2012
Leporelo s Michalem Chodaničem
Příběh, který si můžete složit do tvarů podle své libosti. Vytváření vlastní knihy, leporela. Neposedná kniha-skládanka podle vlastních námětů dětí, kresba pastelkami, temperou nebo tuží. (od 10,00 a 14,00, pro děti ve věku 5 - 12 let)

Galerie

15. 4. 2012
Animace s Klárou Marešovou
Začínáme s animací. Vyzkoušejte si, jak se točilo slavné Pane, pojďte si hrát - poloplastická a plošková animace. Necháme ožít plastelínu, papír, látku, sklíčka, knoflíky, atd. Nápady s sebou. Svůj první animovaný autorský film si děti mohou odnést domů na flash disku (určitě nezapomeňte vzít s sebou!).
(od 10,00 a 14,00, pro děti ve věku 5 - 12 let)

21. 4. 2012
Hrncové masky se Zuzanou Požárovou
Chceš pobavit mámu nebo tátu? Trošku vyplašit sestru, překvapit bratra nebo si užít pořádnou zábavu s kamarády? Poradíme ti, jak na to! Hrncové masky jsou oblíbené po celém světě. Obyčejně jsou z hlíny nebo slámy, my si je uděláme z papíru. Zuzana Požárová ti ukáže, jak se během okamžiku můžeš přeměnit v bojovníka, kosmickou příšeru nebo se stát tajemnou postavou.
(od 10,00 a 14,00, věk nerozhoduje)

22. 4. 2012
Japonská vazba - deník se Zuzanou Požárovou
Denně něco vidíme, prožíváme a zapomínáme. Abychom si mohli všechny své postřehy a nápady zapamatovat, musíme mít deník. Takový deník je kouzelná věc, je v něm zakletý kus našeho života. Může být tajný, zašifrovaný, obrazový, chlupatý nebo ozdobný. Zuzana Požárová nám ukáže, jak jednoduše takový deník vyrobit. Určitě to bude skvělý společník. Hlavně jej neztratit!
(kurz od 10,00 pro děti od 5 let, kurz od 14,00 pro děti od 7 let)

28. 4. 2012
Plackování s Andreou Tachezy
Plackování neboli vytváření placek (např. na oblečení jako brože, na tašky jako ozdobu...) Děti si přímo na místě vyrobí „autorské“ placky nejen pro sebe, ale třeba také jako dárky pro své blízké (není omezeno množství). Technika nechá vyniknout kráse a autenticitě dětské kresby, do tvoření se mohou přidat i rodiče a výtvory určitě překvapí.
(od 10,00 a 14,00, vhodné pro děti ve věku 6 - 13 let)

29. 4. 2012
Noemova archa s Terezou Říčanovou
Naloďte se spolu s Terezou Říčanovou na barvami zářící Noemovu archu a zachraňte zvířata před potopou světa. Autorka této knihy vás osobně provede svým příběhem...
(od 10,00 a 14,00, vhodné pro děti ve věku 5 - 12 let)

Partnerství nad první výstavou převzalo hl. m. Praha. Záštitu poskytlo Ministerstvo životního prostředí a městská část Praha 1.

GUD vznikal za významné podpory partnerů a sponzorů:
Dynamo design, DN Agentura s.r.o., Astron Print, Jan Obermann Světelná technika, Ecocity Malešice, SodaStream, Avienclinic, NČVU

Galerie

Provozovatelem Galerie umění pro děti je společnost Umění pro děti, o.p.s., která byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění. Jejím hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje a pomoci se jim vymanit ze současného trendu vnímání masové kultury.

Adresa galerie

Nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1 (u Staroměstského náměstí)
Otevírací doba GUD: Út - Ne, 10:00 - 18:00 hod (pondělí zavřeno)

Více informací: www.galeriegud.cz

Zdroj: Tisková zpráva GUV

Reklama