Nechte se pozvat na dnešní koncert Českého klarinetového kvarteta. Jedná se o těleso, které svým zvukem zaujalo veřejnost i v zahraničí a v současné době se stává jedním z nejprogresivnějších vývozních artiklů české hudby.

Koncert proběhne v rámci festivalu Struny podzimu v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) na pražském Starém městě dnes v 19:30. Samotný prostor je velmi zajímavý a zvuk čtyř klarinetů v něm slibuje nebývalý zážitek.

České klarinetové kvarteto:
Jindřich Pavliš – klarinet, perkuse, klávesy, vokály, programování
Luděk Boura – klarinet, perkuse, flétna, vokály, programování
Vojtěch Nýdl – klarinet, basklarinet, vokály, perkuse, kytara
Petr Valášek – basklarinet, vokály, perkuse

& hosté: členové Pražské komorní filharmonie,
František Raba – kontrabas a další
& DJ a V-Jay

Ozvěny z kamene z kamene
Klasickou hudbu, jazz, ethno i nejnovější styly elektronické scény včetně V-jayingu... to vše kombinují v koncertní verzi projektu „Ozvěny z kamene“ členové Českého klarinetového kvarteta. Základem výsledného soundu jsou však klasické hudební nástroje a jejich netušená barevnost: klarinety se stávají lidskými hlasy, dunícími kytarami, křikem ptáků i šuměním vody.

Instrumentální kompozice a písně z autorské dílny členů kvarteta vznikají převážně z improvizací. Zcela originálního zvuku je dosaženo elektrofonickým ozvučením klarinetů, využíváním efektů a předtočených smyček. Důležitým faktorem ovlivňujícím nejen vizuální a zvukový výsledek, ale i samotný výběr, řazení i aranžmá skladeb, je sám koncertní prostor kostela sv. Anny.

Také v rovině vizuální se umělecký tým nechá inspirovat freskami a architektonickými prvky kostela sv. Anny. Obraz ze živě snímajících kamer bude současně s předtočenými sekvencemi přenášen na projekční plochu.

Reklama