V souvislosti s vydáním a křtem knihy Michaely Remešové pod názvem Téma na román aneb Causa Karel a Vendula se znovu rozjela bulvární mašinérie a stokrát přetřesená témata jsou opět v hledáčku všech senzacechtivých novinářů i čtenářů. Otázkou zůstává, nakolik je babrání se v úspěších i špíně bývalých manželů opravdu zajímavé. Jistě, on se dobrovolně zabil a vlastně mu z hlediska materiálního nic nechybělo, což spousta zvídavých jedinců nemůže přejít bez otazníku. No, a potom je tu otázka, jestli je vdova Vendula svatá pečovatelka o potřebné, anebo stojí jakožto jediný temný strážce nějaké pochmurné skutečnosti, kterou se všichni marně snaží vypátrat?

 

Ano, všechno bizarní, temné a nejasné se obvykle díky mediálním okolnostem dostane do ještě větší tmy, a potom už se fantazii nekladou meze. Šokující informace o sexuálním životě manželů střídají vzrušené debaty o milionovém kapesném Venduly nebo honba za objevením jejího aktuálního milence. Že by se snad spřáhnul s Vendulou už dříve a Karlova smrt byla výsledkem spiknutí? Nemá smysl spekulovat, jak to vlastně bylo. Faktem zůstává, že neutuchající zájem o kauzu nemusí být nutně jen důsledkem hluboce zakořeněného hyenismu v našich poměrech.

 

Co se týká samotné Svobodové, ta čelí z nejrůznějších stran nařčení, že právě vydaná kniha je pro ni výborným zdrojem přivýdělku v době, kdy náklady na život na vysoké noze nejsou sponzorovány mrtvým manželem. Mluví se o tom, že ač není s vydavatelem ani autorem knihy nijak smluvně propojená, má za souhlas s jejím vydáním účtovat nemalé položky. Tak by se i v tomto případě stal Karel Svoboda díky svému odkazu pro Vendulu výhodným finančním donátorem. Vydělával by jí ze záhrobí.

 

Každopádně dnes obdržela řada redakcí oficiální vyjádření samotné Svobodové k případu vydání knihy se skandálním obsahem a v něm se říká:

„Na knize jsem v nespolupracovala, je tedy neautorizovaná a v žádném případě za ni nedostanu žádný honorář, nejsem autor. Věděla jsem ale, že Karel za svého života takový projekt připravoval. V minulosti jsem také na některá z témat, kterých se kniha pravděpodobně dotýká, poskytla několik rozhovorů, neboť se jednalo o věci veřejně známé. Nemohu však ovlivnit, jakým způsobem bylo nebo bude těchto rozhovorů zneužito.“

 

No a co si myslíte vy, Ženy-in? Je to nechutná záležitost, která nestojí za pozornost, nebo úžasná senzace? Chce Vendula na knize vydělat balík? Koupíte si novou knihu?

Reklama