Pastelové barvy vycházejí z palety sytých odstínů. Zahrnují však vyšší procento bílé barvy, čímž jsou tlumenější. Lidskému oku jsou příjemné, jelikož zrak nenamáhají. V domácnosti jsou oblíbeným dekorační prvkem. V jakékoli barevné kombinaci totiž působí atraktivně. Designovým skvostem je souhra šedé, bílé s jedním z pastelových odstínů. Pokud sáhnete po žluté či růžové, interiéru dodáte jemnost, světle zelená vykouzlí oázu klidu, modrá dodá domácnosti sofistikovaný vzhled.


Z nabídky: H&M Home

V kuchyni trávíme času více než dost. Je proto důležité si místnost líbivě zařídit. Zaměřte se na květiny a barevné prvky. Pokud fandíte spíše jednoduchým interiérům, nejste na příliš barevné kousky, pořiďte si alespoň hravé nádobí. Nemusí být v jednotném odstínu a tvaru. Aktuálním trendem jsou jídelní servisy sestavené z různých druhů nádobí a barev.

Z nabídky: Bonami.cz

V domácnosti můžete zvolit drobné pastelové doplňky, které domov prozáří, ale neotřelý šmrnc získáte alespoň jedním výrazným kusem. Krásně vyhlížející jsou gauče a křesla v minimalistickém skandinávském stylu.

Z nabídky: Favi.cz

V obývacím pokoji se můžete vyřádit. Dřevěný nábytek a jednobarevnou pohovku doplňte o polštářky v různých barvách a velikostech, přehoz v pastelovém odstínu, ledabyle naaranžovaný na gauči, nezapomeňte na dekorační detaily jako jsou květináče a vázy.


Z kolekce: Zara Home

Ložní povlečení v pastelových odstínech se stanou „nakopávačem“ dobré nálady. Zvláště pokud zvolíte teplé odstíny jako je například žlutá. Luxusní nádech do spací místnosti vnese saténové povlečení v jemně fialkové barvě.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama