Vážená redakce a milé Ženy-in!

Moji rodiče se shodli na přání mít dceru. Pánbuh je vyslyšel, a nadělil jim najednou dcery dvě.

Obrovskou radost z našeho narození sdílela celá rodina. Prý jenom děda, který v sobě nosil kořeny sedláckého rodu si přál mít kluka, ale jakmile nás  vnučky spatřil, nikdy slovo kluk v naší rodině nepadlo.

Teprve když jsem začala vyrůstat z krajkových sukýnek, a byl mi malý i babiččin dvůr, nahlédla jsem do ulice za jeho vraty.

Kluci, kteří kopali do mičudy, hned se prali a hráli na vojáky mě naprosto uchvátili. Volnost, která se jim při hrách dostávala, nebyla nám holkám nikdy dopřána. Ve škole stejně jako při výběru středních škol měli obrovský náskok před děvčaty. Všude jim svítila zelená.

Já měla vždy pocit, že nás kluci později muži vnímají jako člověka druhé kategorie, zatímco oni jsou páni tvorstva.

S tímto předstudkem jsem vstoupila do manželství, přestože můj manžel takto nikdy nejenže nesmýšlel, ale ani nejednal. Pracoval dlouho do noci. Já abych se mu vyrovnala, šla z práce do práce, a zapomínala na rodinu. Plotna byla studená, ale můj pocit, že snad vydělávám jako on mě opravdu uspokojovala. Kolikrát mi říkal, proč s ním bojuji, a dokazuji něco, na co nemám, když jemu stačí pohoda, teplá večeře, a on se postará o všechno ostatní.

Práce na kterou jsem neměla sílu ani dech mě po letech vyčerpala, a já dnes většinu času mohu přemýšlet. Plotna není nikdy studená, prádlo mám vždy vyprané, byt uklizený, manžel nás uživí, a já se starám o to, co mi bylo dáno přírodou. Zahřívám rodinný krb.

Když se mi mělo narodit dítě, přála jsem si jednoznačně dceru, a také ji mám. Snad abych měla parťáka.

Vím, že jako žena mám mnoho chyb. Kdybych byla, pardon byl muž, byl bych ideální manžel i táta. Muži mohou všechno co ženy nesmí. Ženy chybují, muži chyby nepřiznávají.

Proto kdyby jste se mě zeptali čím bych chtěla v příštím životě být, jednoznačně odpovím mužem.

Pozdrav posílá Pivunka


Děkujeme za krásný příspěvek! :)

Jak jste se svým ženstvím spokejeny Vy, ženy-in? Nechtěla byste být mužem? Myslíte si, že žena má zahřívat rodinný krb? Nebo jde o předsudek? A jaké "předsudky" platí ve Vašem životě? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama