Venku už kraluje podzim se svými chladnými rány a pošmournými dny. Pokud ještě plánujete dovolenou, na které byste se zahřály a dobily si baterky slunečními paprsky, pak máme pro vás super tip na dovolenou v Turecku!

 

Tajemný Orient, svůdné pobřeží, krásné pláže a nádherně teplé moře, dlouhé slunečné léto, jedinečné antické památky i neopakovatelné zázraky přírody jako je "bavlněný hrad" Pamukkale nebo „pohádkové komíny“ Kappadokie… to jsou pokušení, kterým je těžké odolat… Bylo by škoda nezkusit Orient na dosah. Turecko je rozkročeno mezi dvěma kontinenty, jež symbolicky spojuje monumentální Bosporský most v Istanbulu. Země svojí polohou, rozlohou (780 000 km2, z toho 97 % na asijském kontinentě) a počtem obyvatel (60 miliónů) patří mezi nejvýznamnější v celém regionu východního Středomoří a Blízkého východu. Velkou část vnitřního Turecka vyplňuje rozsáhlá náhorní plošina Anatólie, lemovaná téměř po celém obvodu horami. Nejvyšší z nich je 5165 metrů vysoký bájný Ararat na severovýchodě země. Turecké pobřeží je vedle Istanbulu hlavním turistickým lákadlem země. Zatímco vody Středozemního moře omývají v oblasti Antalye a Side krásné nekonečné písečné pláže, v oblasti Marmarisu a Bodrumu tvoří Egejské moře kouzelné zátoky obklopené svahy, pokrytými středomořskými piniemi.

 

Jaké je letovisko ANTALYA?

Metropole jižního Turecka leží na okraji úrodné přímořské roviny Pamfýlie, obklopena impozantní hradbou pohoří Taurus. Místní subtropické klima svědčí sadům pomerančovníků a citrónovníků, stejně jako dvojí úrodě většiny kulturních plodin. Historické centrum města s dochovanými středověkými hradbami okolo původního přístavu je velkým turistickým lákadlem, stejně jako „flétnový minaret” Yivli Minare, „useknutý minaret” Kesik Minare, Hadriánova brána a celá čtvrť orientálních trhů - bazarů. Na západ i na východ od města se táhnou pláže, u nichž rostou nová turistická střediska. Zatímco na západě na úpatí pohoří Taurus jsou pláže spíše oblázkové (např. Kemer), na východ od města jsou široké písčité pláže Lara, Belek, které pokračují až k Side. Celá oblast je již dlouho nejen centrem zemědělské výroby a tradičních řemesel, ale od poloviny 70. let také turistickou oblastí, právem nazývanou Turecká riviéra. Pobyt v hotelech v oblasti Antalye je možné kombinovat s poznávacím zájezdem Medistar Antalya a s plavbou Blue Cruise Antalya.

 

Aktuální nabídka TURECKO

Antalya

 

11 dní odlet Praha                                   18.10. – 28.10.

 

Hotel Bilkay**** (PP)                                                                5.990 Kč

Hotel Cleo Mare*** (PP)                                                            5.990 Kč

Hotel Cleopatra Beste*** (PP)                                                   5.990 Kč

Hotel Kleopatra Princess*** (PP)                                               5.990 Kč

Hotel Green Fugla***+ (AI)                                                        6.990 Kč

Hotel Jasmin Garden*** (AI)                                                      6.990 Kč

Hotel Caretta Beach*** (AI)                                                       6.990 Kč

Hotel Görgülü Kleopatra Beach*** (AI)                                        7.990 Kč

Hotel Kamelya Standard**** (AI) 9.990 Kč

Hotel Kamelya Studia**** (AI)                                                    9.990 Kč

Hotel Belconti***** (AI)                                                            12.990 Kč

 

 

1 dítě 2-12 let na přistýlce ve vybraných kapacitách v doprovodu 2 dospělých osob

za 6.990 Kč!

 

Pokud vás nabídka zaujala, kontaktujte cestovní kancelář Eximtours . Pokud byste nestihli tento aktuální termín, sledujte následné cenově podobné nabídky Last Minute!

Více na www.eximtours.cz 

Reklama