Máte už plné zuby mrazu a sněhu? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Značka Figaro má totiž na třeskutou zimu zaručený recept, který potěší zejména fanoušky italských specialit. Pokud toužíte po lahodném zahřátí, nová limitovaná edice čokolád Figaro – Cappuccino a Amaretto – je pro vás to pravé. Mléčná čokoláda Figaro s kapučínovou náplní je tím pravým potěšením pro všechny milovníky lahodné kávy a čokoládu Figaro Amaretto zase ocení ti, kteří si na zahřátí raději dají lahodný mandlový likér. Vychutnejte si svůj oblíbený nápoj ukrytý v čokoládě.

Figaro

Pravda o kapučínu

Název „cappuccino“ je zdrobnělina slova „cappuccio“, což v italštině znamená kapuce nebo pokrývka hlavy. Pokud si však myslíte, že kapučíno je původně tradiční italská káva, mýlíte se. V Itálii se totiž o tomto nápoji objevují první zmínky až teprve ve 20. století. V podobné formě jak kapučíno známe dnes, se káva podávala již v 18. století s cukrem, šlehačkou a skořicí (nebo kořením či čokoládou) a servírovala se v nejlepších kavárnách ve Vídni a po celém Rakousku. Italské kapučíno se narodilo až po druhé světové válce a dodnes ho s oblibou ke snídani popíjejí nejen Italové, ale celá Evropa. Češi nejsou výjimkou, což dobře ví i značka Figaro, která pro ně proto připravila limitovanou edici mléčné čokolády s lahodnou náplní s příchutí kapučíno.

Nápoj lásky ukrytý v čokoládě

Amaretto pochází přímo z Itálie. Tento unikátní likér se specifickou hořkosladkou chutí, kterou mu dodávají jemné mandle a ovoce, se vyrábí podle starodávné receptury smícháním mandlí, meruněk a špetky vanilky. Název „amore“ (v italštině to znamená láska) prozrazuje, že je to nápoj lásky. Podle pověsti někdy v 15. století přicestoval do italského městečka Saronno jistý malíř, který na jednom ze svých obrazů zachytil portrét překrásné majitelky místního hostince. Oba se do sebe vášnivě zamilovali, ale protože žena stále nemohla překonat smutek ze smrti manžela, zůstala jejich láska navždy nenaplněná. Jako projev své lásky darovala krasavice svému malíři právě nápoj Amaretto. Dnes se tato dobrota přidává například do dezertu Tiramisu nebo do kávy pro zahřátí. Díky limitované edici mléčné čokolády Figaro s příchutí Amaretto si můžete připomenout tento příběh lásky i vy. Zpříjemněte si sychravé dny a zahřejte se!

Figaro Cappuccino 100 g

Famózní mléčná čokoláda Figaro ukrývá kapučínovou náplň, kterou ocení všichni milovníci tohoto kávového nápoje.

Doporučená cena: 21,90 Kč

Figaro Amaretto 100 g

Lahodná náplň s příchutí Amaretto v mléčné čokoládě potěší všechny milovníky tohoto delikátního hořkosladkého likéru. Zahřejte se a dopřejte si potěšení z Figaro Amaretto.

Doporučená cena: 21,90 Kč