Nebaví vás podzim a depresivní počasí? Pak vyrazte na Kanárské ostrovy, třeba na Fuerteventuru!

Ostrov Fuerteventura vyniká především nádhernými „nekonečnými“ plážemi se žlutobílým pískem. Na pobřeží dlouhém 340 km se jich nachází 152 v délce cca 75 km, v mnohých lokalitách se tvoří písečné duny, zejména na severu ostrova. Ostrov je vzdálen necelých 115 km od břehů severní Afriky, zdejší světlý písek se sem dostal ze Sahary.

Fuerteventura je krásná!
Název tohoto ostrova je odvozen od „silných větrů“. Pravda je, že na něm sice fouká, ale ne o moc více než na ostatních ostrovech. Díky tomuto přívlastku není tak vytížený turismem jako ostatní ostrovy. To je výhodou pro milovníky klidné dovolené, kteří nemají rádi přecpané pláže a rušné ulice plné bavících se turistů. Právě naopak. Pláže jsou jedny z nejkrásnějších na světě, jsou známé svou rozlehlostí, bílým pískem a krásnými lagunami, které vznikají po odlivu. Díky mělkému dnu a průzračná vodě nabývá moře nádherných tyrkysových odstínů.

Naše doporučení:
Vypůjčte si auto a vyrazte na sever k písečným dunám. Den, který tady zažijete, se vám bude líbit, a jistě budete na něj rádi dlouho vzpomínat. Kolikrát se vám stane u moře, že máte pláž skoro sami pro sebe? A ta krásná příroda! Písečné duny, několikametrové výšky vám poskytnou intimní azyl pro vaše nerušené koupání a opalování.

Pokud vaše děti chtějí zábavu, jeďte do aquaparku, který se jako jediný nachází na severu ostrova. Park vodních radovánek je moderní a velmi rozložitý, zábavu si zde najdou malá dítka i pubertální výrostci. Je dobré sem vyrazit hned ráno, kolem oběda zde bývá již celkem plno. Záleží ale jistě na době, kdy dovolenou na Furteventuře trávíte, jsou měsíce, kdy turistická sezona není tak silná, i návštěvnost parku je slabší. Rozhodně ale návštěva stojí za to. Vstupné se pohybuje pro dospělého kolem 20 Eur, děti platí 12-15 Eur.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel – více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama